Skocz do zawartości

Nowe serwo HXT900 nie może znaleść neutrum


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Darku - uważaj bo jest pułapka !

 

Kontakt PR to preparat do REGENERACJI

 

Problem z tanimi potencjometrami polega na tym że węgiel się szybko wyciera i luźny pył powoduje fałszowanie wartości.

Najpierw proponuję sporą dawkę denaturatu by wypłukać śmieci dopiero jak to wykonamy i wyschnie aplikujemy Kontakt PR

 

Niestety ale chyba z lenistwa i oszczędności dystrybutorów nigdy na opakowaniach nie ma PRAWIDŁOWEJ instrukcji postępowania - nie rozumiem tego ...

 

Uwaga ogólna - nie wyrzucajcie uszkodzonych serw . Mogą one być dawcami części dla innych uszkodzonych .

Sam w ub roku uratowałem 4 serwa warte razem ok 300zł stosując tylko części z odzysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawko_k, - i tak i nie....

 

Jednak idąc tym tropem szybko można popaść w sprzęto-manię bo kolejny krok to dyskusje czy do modelu za 500 można wsadzić serwo za 10zł .. itd

 

Poprawiałem sporo serw i działają w modelach już 2-3 sezony .

 

A model ubiłem Dymondem D60 - nówka serwo w pierwszym locie ..

 

W końcu czym było by modelarstwo bez kretów - za szybko by się nam nudziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak idąc tym tropem szybko można popaść w sprzęto-manię bo kolejny krok to dyskusje czy do modelu za 500 można wsadzić serwo za 10zł .. itd

My tu nie rozmawiamy o tym jakie serwo włożyć do jakiego modelu.

 

Ja mówię że nie sprawnego serwa nie ma co wkładać tym bardziej że za 10 zł można mieć nowe sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10zł to chyba hxt 900 się nie kupi:D.

 

Ja miałem z nowym serwem hxt 900 podobny problem jak nie taki sam. Serwo w domu przy temperaturze pokojowej działało ok a po dojściu na "lotnisko" przy około 2 stopniach, po podłączeniu zasilania serwo łapało neutrum na prawie maxymalnym wychyleniu lotki i działało normalnie. Jedynym wyjściem było odłączenie lotek i latanie bez nich. :rotfl:

 

Miałem tak kilka razy i kilka razy serwo rozkręcałem myłem, oglądałem potencjometr ale to nie pomagało. Moim zdaniem może to być też zimny lut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem zapomniany , sfatygowany model EPP, którym nikt nie chciał już latać bo wyglądał jakby został zestrzelony kilkanaście razy. Okleiłem go taśmami led , wsadziłem zregenerowane serwa z odzysku (bo poprzednie zostały wyciągnięte do innych modeli) i teraz mam atrakcyjny model do lotów nocnych (nie widać jego brzydoty a tylko ładne światełka diod). :wink: Nowych serw do niego byłoby mi po prostu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.