Skocz do zawartości

Toto-0 - budowa


karol96

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pierwsza będzie dobra, ale musi być dobrana do cięciwy skrzydła.

Za luźna nie będzie trzymać, za mała - będzie zbyt trudna do naciągnięcia i będzie mocno prężyć, tak że zniszczyć może samo skrzydło i kołki. Pewnie taką ci zaproponują - to po po prostu gotowy produkt. Potrzebujesz 4 gumy na model.

 

Ta druga będzie "wydajniejsza, ale trzeba ją będzie wiązać, a to ją potencjalnie osłabia.

Można ją za to dokładnie dobrać do długości i potrzeb. Ale tu trzeba dobrać rozmiar. W Modelarni mają wzornik gum. poproś o wgląd i wybierz taką, jak ci pasuje. Ok 3-5

mm szerokości powinna być dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Druga przesyłka już doszła. Teraz chcę przetestować zestaw "na sucho" (tzn. bez zamontowania w samolocie. I mam pytanie:

1. pod który kanał mam popodpinać poszczególne 3 serwa? (lotek, wysokości i kierunku), oraz wtyczkę regulatora?

2. I o co chodzi z tym kablem do "bindowania"?

3. I jak ogólnie uruchomić to wszystko, żeby niczego nie spalić?

4. I jeszcze: jak podłączać wtyczki serw, regulatora do odbiornika (czy jest możliwość podłączenia wtyczki odwrotnie o 180 stopni)?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

PS. Dodam, że szukałem i nadal szukam odpowiedzi na te pytania na forum i poza nim,ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: bindowanie przebiegło pomyślnie. Podłączyłem serwa pod 1 i 2 kanał, a pod 3 regulator, z tym że do niego nie ma podłączonego silnika. Czy to dobrze, że w tym przypadku drążek gazu sterował serwem podłączonym do kanału 2?

 

2. Czy podłączenie 3 kablisilnika do 3 kabli regulatora może odbyć się w losowej kolejności/schemacie?

 

 

EDIT:

3.I jeszcze: czy mogę uruchomić silnik bez śmigła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem. Fakt, aparatura jest MODE 2, ale w ustawieniach aparatury (tam gdzie jest do wyboru MODE 1,2,3,4) miałem zaznaczone MODE 1. Teraz wszystko działa. Jest jeszcze jeden dylemat: czy to normalne, że silnik załącza się wtedy, gdy drążek przesuwam do siebie (do dołu aparatury)? Dodam to, że silnik w ogóle startuje gdy drążek jest w pozycji od neutralnej do tej skrajnej do siebie,natomiast w zakresie od neutralnej do skrajnej góry nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A w tym opisie co podałem, to co jest nieprawidłowe w działaniu drążka gazu?

To, że działa "na odwrót"?

 

2. A na czym polega kalibracja ESC? Bo w tym linku jest tylko kalibracja aparatury.

A Google wymaga zapłacenia abonamentu? Może by tak poszukać instrukcji do swojego ESC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił nowego tematu mam pytanie zrobiłem kadłub TOTO-0 i trochę krzywo go przykleiłem jest na to jakaś rada, aby go wyprostować?

Z uwagi na to, że geometria w modelu jest bardzo ważna, najlepiej zrób go jeszcze raz.

To niewielki koszt, a więcej się nauczysz i złapiesz praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowaniem ESC itd. zajmę się jutro. Dzisiaj zamontowałem śmigło. Czy tak jest dobrze?Dołączona grafika .

 

Dodam, że śmigło z obu stron przykręcone jest śrubkami z zestawu od silnika, a do skrzydła przymocowałem taki okrągły plastikowy "adapter" (jeśli można to tak nazwać), który zapobiega "klepotaniu" śmigła na wale. Czy taki sposób montażu jest prawidłowy? Czy lepiej użyć PropSavera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak zamnontowanym śmigle nawet przy lekkim uderzeniu w ziemię silnikiem ośke masz do wymiany gdyż na 100% się zegnie. te silniki tak już mają ale można to w jakimś stopniu zniwelować skracając ośke i montując piaste tak aby piasta zaczynałasię zaraz nad rotorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.