Skocz do zawartości

Sopwith Pup, 30cm rozpiętości


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu błagam moda o wyrozumiałość, gdyż nie byłem pewien czy ten wątek pasuje bardziej tutaj czy do działu "plany".

Otóż jedna ze szwedzkich, niewielkich firemek modelarskich udostępniła niedawno za darmo plany Sopwith Pup o rozpiętości 30cm. Ciekawostką jest to, że można użyć bebechów z modelu Micro Cub (Parkzone) lub innego tego typu, np Micro Cessna z HobbyKing.

Strona z planami do pobrania (po szwedzku... ale od czego jest translator):

- Sopwith Pup 30cm

Modelik został opisany w szwedzkim miesięczniku modelarskim zbierając pochlebne opinie.

Jeśli z jakiegoś powodu link by nie działał lub plany by zniknęły to posiadam je u siebie w zbiorach.

Pozdrawiam,

 

edit:

Znalazłem w ich zbiorach wspomniany artykuł: Allt om Hobby

W dobie translatorów nie zamierzam silić się na tłumaczenie całości ale jakby ktoś miał problem z konkretną rzeczą to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

o super planik, dzięki za wrzucenie linka :rotfl: , na pewno skorzystam. Przez dłuzszy czas szukałem podobnej wilekości modelu, nawet rozrysowałem sobie Messengra tylko ciut większego.

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie to na moje oko(a mam te wypozażenie od micro cessny) to ten model będzie ciutke zamały (tzn oczywiscie będzie latać ale słabo- szybko) jako, że te wyposażenie wbrew pozorą nie jest takie lekkie ja byłbym za tym aby przskalować minimalnie plan chociaż do 35-37, mysle że wtedy bedzie latać przyzwoicie

 

aha jak sie dluzej zastanowiłem to nie wiem czy nawet 40cm rozpiętosci bym nie zrobił- właściwie tu nie chodzi o wielkość modelu tylko żeby porządnie latał, a przy tej wielkość obciązenie powierzchni nośnej to podstawa, szkoda tylko, że silniczek z tej cessny nie ma przekładni i większego śmigła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może Micro Cessna z HK jest ciut za duża ale jestem pewien, że podpasowałaby elektronika z jakiejś "zabawki" ze stajni Nine Eagle, np. P-47 A tutaj części zapasowe do niego wśród których znajdziesz silnik z przekładnią i płytkę elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Zostanie sam szkielet nie pokryty jako ozdoba :)[...]

Tak, trzeba przyznać że takie mikrusy wyglądają fajnie na półce a przy tym nie zabierają dużo miejsca. Powodzenia i byłoby super gdybyś wrzucał jakieś zdjęcia z budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.