Jump to content

Jak ustawić czułość zyro bez straty kanału?


sera

Recommended Posts

Mam taki problem że potrzebuje dodatkowy kanał............ :arrow:

 

Znacie jakieś elektroniczne rozwiązania tego problemu? :lol:

Może są jakies "elektroniczne gadzety "jak np mały serwo tester których jeszcze nie znam?

Link to comment
Share on other sites

Delay to wlasnie czulosc zyra. Roznie to rozni ludzie nazywaja.

Delay to nie jest czułość żyra tylko opóźnienie z jakim żyro ma reagować na zachowanie ogona, gdy ustawimy za duże delay ogon zacznie uciekać po parę stopni jak za niskie to będzie rybkował używa się tej funkcji tylko przy wolnych analogowych serwach, przy cyfrowych ma być na zero
Link to comment
Share on other sites

Qugar_ - mowie po anglijskiemu raczej dobrze i wiem co delay znaczy. Jestem tez elektronikiem i wiem jak te uklady dzialaja. Japonczycy nazywaja to opoznienie inni nazywaja to czulosc jeszcze inni wzmocnienie. A caly cymes polega na tym by w ukladzie sprzezenia zwrotnego ustawic tak wzmocnienie w ukladzie by dobrze stabilizowal ogon helika ale jeszcze bez oscylacji tegoz ogona.

Zwiekszysz wzmocnienie - ogon bedezie oscylowal, zmniejszysz - stabilizacja bedzie kiepska.

Link to comment
Share on other sites

Ok, nie będę się kłucił może moje żyro było do :ass: ale u mnie jak się odłączyło kanał sterowania czułością to żyrko nie działało, a delay można sobie było kręcić do woli. Chyba że chińczycy montują potencjometr dla picu. ( Nie odbieraj tego jako Atak na Ciebie :) )

Link to comment
Share on other sites

Przeciez nikt sie tu nie kloci, chcemy czlowiekowi pomoc.

Zyro powinno dzialac jak pisalem - jak ma sygnal sterujacy z odbiornika to mozesz zmieniac czulosc w locie. Jak nie masz - tylko na ziemi, srubokretem. Jezeli nie dzialalo w ogole bez sygnalu to po kwak ten potencjometr. Cos to nie gra. Moze i bylo trafione.

Wszyski zyra jakie mam dzialaja w ten sposob, OK, niektore nie maja mozliwosci sterowania z odbiornika, ale odwrotnie? Sensu to nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Zwracam honor, 401 nigdy nie uzywalem, poczytalem, faktycznie potrzebuje sygnalu z odbiornika. Ale nie moze to byc zewnetrzny serwo tester. Wydaje mi sie (tu mozna tylko pozgadywac) ze impuls czulosci powinien byc synchroniczny z impulsem SK. Prostym rozwiazaniem byloby sklejenie uniwibratora (555 sie klania) wyzwalanego ujemnym zboczem impulsu kanalu 4 i strzelajacy impulsem 1-2ms, regulowanym trymerkiem, w wejscie czulosci 401.

Link to comment
Share on other sites

Zwracam honor, 401 nigdy nie uzywalem, poczytalem, faktycznie potrzebuje sygnalu z odbiornika. Ale nie moze to byc zewnetrzny serwo tester. Wydaje mi sie (tu mozna tylko pozgadywac) ze impuls czulosci powinien byc synchroniczny z impulsem SK

Hmm, ale przecież odbiorniki nie gwarantują synchronicznego podawania impulsów na poszczególnych kanałach, więc może byłoby jednak ok? Jak wiemy, niektóre dają je razem, inne kolejno, a jeszcze inne grupami. Tak czy siak po co wozić serwo tester, jak można zrobić prosty układzik na kosztującym 50gr 555 :)
Link to comment
Share on other sites

Odbiorniki PPM podaja impulsy tak jak przychodza, kolejno 1 do x. Inne - niektore podobnie, niektore razem, ale zawsze jest to w ramce ok 20ms, zadnego chaosu. Zewnetrzny uklad bez synchronizacji z reszta moze nie byc tym co trzeba. Zreszta - uniwibrator jest prostszy w budowie, tanszy i jest zsynchronizowany z reszta.

Link to comment
Share on other sites

Odbiorniki PPM podaja impulsy tak jak przychodza, kolejno 1 do x. Inne - niektore podobnie, niektore razem, ale zawsze jest to w ramce ok 20ms, zadnego chaosu.

Nie no, to jest jasna sprawa, że cyklicznie.. ale dla samego serwa czy żyra nie powinno mieć znaczenia które z kolei dostanie impuls bo przecież nie wie do którego kanału jest podpięte. Chodziło mi jedynie o to, że synchronizacja wydaje mi się zbędna choć jak mówisz ma swoje zalety ( prostota ), a sama w sobie pewnie nie zaszkodzi.

 

edit: usunąłem masło maślane..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.