Skocz do zawartości

Zasilanie serwomechanizmow.


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Bazujesz na gotowych konstrukcjach motoszybowców. A te nie najlepiej się nadają do tych zastosowań. Smukłe skrzydła, dające dużą doskonałość nie tolerują zbyt dużego ładunku dodatkowego, bo obciążenie płata zaczyna być spore. Żeby to wszystko upchać w takim modelu, musisz mierzyć w motoszybowiec od 4 m w górę. Znacznie praktyczniejsza będzie konstrukcja lekkiego trenerka o rozpiętości 2 do 2,5 m. Obszerny kadłub, duża powierzchnia nośna, pełna mechanizacja płata, profil zbliżony do szybowcowego. To wszystko pozwoli upchać do środka wszystkie Twoje zabawki i zapewni stabilny lot z możliwością wykorzystania termiki. Jedyna wada takiego rozwiązania - model trzeba zaprojektować i wykonać samemu od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada takiego rozwiązania - model trzeba zaprojektować i wykonać samemu od podstaw.

Nie mam mozliwosci ulepienia takowego.

Chyba bede sie musial usmiechnac do Tomka :D

Moge tylko bazowac na ARF.

Gdybys mial taka propozycje,prosze podaj namiar,ale to juz raczej w dziale RC-CAM -platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałbym oddzielne zasilania dla podstawowych serw, czyli lotki, wysokość kierunek i ew. klapy z jednej baterii np. 4*AAA NiMh 900mAh (waga ok. 50g). Ja w swoim szybowcu 2,5m, na godzinę zużywałem jakieś 400mAh dla 3 serw HS81 (klapolotki i wysokość), można przyjąć, że zużyjesz nie więcej jak 800mAh, resztę prądu z oddzielnej baterii lub BEC-a regulatora. Zasilanie podstawowe łączysz z baterii pod odbiornik w wolny kanał lub przez przewód Y, a zasilanie na pozostałe serwa musiałbyś przepuscić przez płytkę separującą zasilanie albo wypiąć środkowe przewody z wtyczek serw i podpiąć je wspólnie pod oddzielne zasilanie, a skrajne przewody zostałyby podpięte normalnie pod odbiornik. Przy wykorzystaniu BEC-a z regulatora, środkowe przewody dodatkowych serw łączysz z środkowym przewodem regulatora, który też wypinasz z wtyczki regulatora (lub podpinasz pod płytkę separującą zasilanie).

Jest to najprostsze możliwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprostsze możliwe rozwiązanie.

 

Tak tez zrobilem.Nie uniknie sie tez dodatkowego pakietu.

Jest jescze inny aspekt -pojemnosc bat.Wszystkie serwa pracuja caly czas-co-pilot.Sa to niewielkie oscylacje,ale potrafia b.szybko wydoic bat 2s1p 1000.

Pomysl z Cularisem umarl.Za kilka dni +/- 10 bede kompletowal wyposazenie (jesli znajdzie sie dawca) , zapraszam do RC-CAM ,przyda sie madre slowo.Serdecznie Wam dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.