Skocz do zawartości

Regulator obrotów 3F 60A / 70A SKY WING BEC 5A


faciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Proszę o pomoc w programowaniu regulatora obrotów 3F 60A / 70A SKY WING BEC 5A. Mam instrukcję w języku angielskim, jednak u mnie z językami marnie. Na dodatek latałem do tej pory spalinkami i elektryki to nowość u mnie w hangarze. Lotnisko jest spory kawałek od domu więc polatam elektrykiem na podwórku. Jeżeli poradzę sobie z regulatorem. Zastanawiam się też nad kartą do programowania, lecz nie wiem jaka do tego będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem na jakich ustawieniach ci zależy, ale dobrze by było jak byś zapodał skan instrukcji lub bezpośredni link. Ja znalazłem tylko coś takiego http://www.leaderhobby.com/img/ESC-manual.jpg (porównaj czy masz to samo)

 

A więc tak programowanie z aparatury.

Podłączasz aku do regulatora -> aparatura jest już włączona dźwignia gazu na full -> wchodzisz w tryb programowania.

teraz słuchasz sygnałów i :

beeep - parametry baterii

beeep beeep - ustawienia silnika gazu

beeep beeep beeep - ustawienia hamulca

beeep beeep beeep beeep - trudności z odczytaniem jpg, ale chyba parametry rozruchy silnika (czyli płynnie lub zrywa)

beeep beeep beeep beeep beeep - timing

 

Przestawienie dźwigni w dół i z powrotem po usłyszeniu np trzeciego beeep wprowadza cię w ustawienia hamulca.

 

Np. Po wejściu w tryb ustawień hamulca, rozpoczyna się nowa sekwencja sygnałów.

beeep - brak hamulca

beeep beeep - słaby

beeep beeep beeep - średni

beeep beeep beeep beeep - mocny

właściwy wybierasz po usłyszeniu określonej liczny beeep, poprzez przestawienie dźwigni w dół i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta instrukcja. Patrząc na te sygnały chyba do marynarki się zaciągnę. Spróbuję ustawić ręcznie. ale wydaje mi się, iż przy tylu ustawieniach można się trochę pogubić. Nadal nie wiem co jest w punkcie od 2 do 6 Trochę wyjaśniłeś lecz wewnątrz punktu dalej nie wiem o co biega .Więcej na czuja niż pewności mam co do interpretacji tej instrukcji. A czy młody kolega wie, że na pewno pasuje ta karta do mojego regulatora. Byłaby przydatna. Wydaje mi się, że trzeba być po szkole muzycznej by opanować cały proces ustawienia regla :rotfl: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję rozwinąć bardziej szczegółowo - zaczyna "bipać" (bep krutki, beeep długi sygnał)

melodyjka + beeep - parametry baterii -> przestawiasz dźwignie w dół i z powrotem co powoduje wejście w "podmenu", dalej słuchasz bipania i tak:

- bep + beeep - nie widzę co tam jest napisane ale możliwe że auto wykrywanie baterii.

- bep + 2 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 7s

- bep + 3 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 6s

- bep + 4 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 5s

- bep + 5 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 4s

- bep + 6 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 3s

- bep + 7 × beeep - ustawienie dla pakietu LiPo 2s

 

I teraz jeżeli chcesz ustawić regulator na pakiet np: 3s to po usłyszeniu jednego krótkiego oraz 6-ciu długich sygnałów przestawiasz dźwignie w dół i z powrotem. Regulator powinien powrócić do głównego menu i nadawać dalej lub od początku (nie wiem) sygnały.

melodyjka + beeep beeep - parametry rozruchu -> przestawiasz dźwignie w dół i z powrotem

teraz słuchasz bipania i tak

- bep bep beeep - ustawienie automatyczne

- bep bep beeep beeep - nie widzę co tam jest napisane

- bep bep beeep beeep beeep - szybkie nabieranie obrotów silnika

- bep bep beeep beeep beeep beeep - wolne nabieranie obrotów silnika

 

melodyjka + beeep beeep beeep - parametry hamulca

- bep bep bep beeep - brak hamulca

- bep bep bep beeep beeep - słaby

- bep bep bep beeep beeep beeep - średni

- bep bep bep beeep beeep beeep beeep - mocny

 

melodyjka + 4 × beeep - określenie kierunku obrotów silnika oraz zabezpieczenie lipo (odciecie napiecia)

- 4× bep + beeep - (Clockwise Rotation) kierunek zgodnie ze wskazówkami zegara

- 4 × bep + 2 × beeep - (Counterclockwise Rotation) kierunek przeciwny do wskazówek zegara

- 4 × bep + 3 × beeep - napięcie niższe

- 4 × bep + 4 × beeep - napięcie wyższe

 

melodyjka + 5 × beeep - (timing) - kat wyprzedzenia

- 5× bep + 1 × beeep - 1°

- 5 × bep + 2 × beeep - 7°

- 5 × bep + 3 × beeep - 15°

- 5 × bep + 4 × beeep - 30°

 

(* - zaznaczona przy opcjach w instrukcji oznacza że takie ustawienie jest domyslne i nie trzeba tego zmieniać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.