Jump to content

[P] rysunki techniczne, plany PZL Mi-2


eptita

Recommended Posts

Witam, PILNIE potrzebuje zakupić, ściągnąć, wyczarować, plany modelarskie bądź dokładne rysunki techniczne naszego śmigłowca PZL Mi-2 w każdej wersji, to jest bez znaczenia czy sanitarka LPR, URM itd. Zależy mi na przekrojach poprzecznych, skali, i wymiarach. rysunki mogą być w trzech rzutach na stronę, format dowolny. Zakupiłem "Aeroplan" z PZL Kania, podobieństwo konstrukcji duże, ale to nie Mi-2, za takie schematy jak w "Aeroplanie" dałbym się pokroić. :shock:

Bardzo proszę o pomoc, przeszukałem ogrom internetu i nic nie znalazłem, prócz kilku poglądowych rysunków. :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

No dzięki, ale takie Rysunki to normalność w necie. Chodziło mi o bardziej zaawansowane rysunki, tzn z przekrojami poprzecznymi i detalami. coś jak tu, tylko że to PZL Kania.

Ja potrzebuje PZL Mi-2. on od KANI różni się przede-wszystkim gondolami silników. oraz obudową przekładni głównej oraz bardziej zaokrąglonym kształtem noska kadłuba.

Dołączona grafika]

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem właśnie, że jest tam też paręnaście innych planów, także innych wersji Mi-2 oraz pozostałych Śmigłowców z rodziny Mi i nie tylko śmigłowców. Tak jak napisałeś nie wszystkie są tak dokładne jak te które mi podałeś w linku, ale przeważają te dokładniejsze.

 

Temat planów jest cały czas otwarty, jak to się mówi "od przybytku głowa nie boli".

 

Dzięki Lechowi mam bazę do wykonania kopyta pod formę.

Czekam, aż mróz zelżeje, robię porządek w warsztacie i jadę z tematem.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie plany, i niestety po niemiecku, ale wrzuciłem Ci takie coś:

 

http://w705.wrzuta.pl/plik/8JsjN0wxtfP/dhs_mi-2

 

Zawsze się może przydać :)

Nie wiem co jest grane próbuje to ściągnąć, ale dochodzi do 16-19% i przerywa to jest na trzech przeglądarkach Google chrome, Firefox, internet explorer.?.

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Dobra nie wiem co było, restart złącza internetowego i ściągnięte. Co do artykułu no rewelacja szczególnie przypadł mi do gustu Mi-2 w malowaniu Niemieckiej policji"POLIZEI" ten intensywny zielony kolor, łamany biały i czarnym i czerwonym kolorem no rewelacja. :lol:

Nie sądziłem że Niemcy tak intensywnie użytkowali Mi-2.

Przypuszczam że, tak jak u nas był tam zasadniczym lekkim śmigłowcem wielozadaniowym(min. łącznikowy, sanitarny, obserwacyjny, szturmowy, ratowniczy).Myślę tu o bloku wschodnim Niemiec NRD, po zjednoczeniu pracowały wspólnie z Bell UH-1 i Seaking.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje False za wstawkę artykułu rewelacja po przetłumaczeniu wybranych stron troszkę więcej mi zaświtało pomysłów w głowie, odnośnie wersji i kolorystyki.

 

Poczekamy jeszcze do końca pierwszego Weekend'u marca z tematem planów może ktoś coś jeszcze wrzuci interesującego i prośba do moderatora temat do zamknięcia.

 

Później odtworzę nowy z relacją z budowy, słoneczko w marcu będzie wyżej nowe siły w człowieku, prawie wiosna, wiosenne porządki w warsztacie i zaczynam.

 

P.S

Mam mały mętlik w głowie, belka ogonowa przypomina lub jest wydłużonym stożkiem.

lepiej :

1. wytoczyć w czymś tzn. drewno, depron, styropian. i obłozyć blacha z imitacją nitów

2. wykonać konstrukcje wręgowo-podłużnicową i obłożyć cienka sklejką, grubym fornirem i dopiero blachą z imitacją nitów.

Mowa cały czas o kopycie do formy nie o modelu ostatecznym. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Skala 1/6 to daje 2005mm długości z belka ogonową, mechanika to będzie dużo własnej rzeźby + gotowe elementy według zapotrzebowania, na pewno pierwszym wykonanym elementem po etapie poszycia, będzie rama pod silnik i przekładnie główną. podrukowałem kilka rysunków w skali i chyba skala będzie troszkę inna, może 1/4 bo posiadane podzespoły mieszczą się tam na styk. :devil: Nie jestem w stanie wyliczyć jeszcze wstępnie masy śmigłowca, ale raczej w żadnej klasie modelarskiej się nie załapie, może raczej tylko jako makieta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.