Skocz do zawartości

Multiplex Cockpit MM


Locke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś kto posiada/posiadał ten nadajnik mógłby mi wytłumaczyć jak "poustawiać" inne kanały niż na drążkach ? Na nich jest 4, zostały jeszcze 3, tylko jak wpinam serwo w odbiornik to na żadnych przełączniku/potencjometrze nie chodzi.

 

Mam co prawda instrukcję, ale niemiecką, translator tłumaczy tak że nic nie idzie się dowiedzieć, a sam niemieckiego w stopniu żeby coś zrozumieć nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odpowiedz na twoj PM - niestety nie mam Cockpita MM. Mam wszystko od SX w gore.

Ale - generalnie filozofia w nadajnikach Mpx jest taka ze jezeli nie powiesz mu co robic to nie robi nic. Moze byc ze kanaly powyzej 4 sa nieaktywne lub nie ustawiles wychylen. Moze pomoze ci angielska instrukcja - tu http://users.belgacom.net/TX2TX/manuals.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy 3 dodatkowe kanaly sa podlaczone do gniazd E,F,G.

Sprawdz czy zostaly skalibrowane - na wszelki wypadek skalibruj. Nie zaszkodzi.

Wybierz pamiec modelu na ktoreym ci nie zalezy i zresetuj go (zmien typ modelu, to powoduje RESET). W tym momencie masz wszystkie kanaly ustawione na +-100%, 0 posrodku. Wszystkie kanaly powinny dzialac. Przy okazji - sadze ze uzywasz nie-Mpx serw - sygnal powinien byc ustawiony na UN lub UR (1.5ms, normalny lub rewers).

Sprawdz czy serwa 5-7 sa ustawione na +-100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, popróbowałem zrobić tak jak piszecie, nie za bardzo chce działać.

Pomijając to, że jedno pokrętło - zapewne 1 kanał i przełącznik od dual rate mam nie podłączone, pozostałe przełączniki nie działają tak jak powinny.

 

Pierwszy od prawej - zero reakcji.

Drugi od prawej, ma 3 położenia, dolne - nic, środkowe - nic, górne położenie przesuwa to co jest na kanale gazu maksymalnie w góre, po przełączeniu na środkowe przesuwa się na środek.

Trzeci od prawej to do programowania.

Pierwszy od lewej - 3 położenia, na żadnym zero reakcji.

 

Zaznaczyłem to co nie jest podłączone.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiesz czemu 3 kanaly nie dzialaja. S1-Sx to gniazda przelacznikow. Bezposrednio serwa tym nie uruchomisz.

Podlacz te 3 dzyndzle po lewej stronie (patrzac od gory) do zlacz E,F,G - kolejnosc dowolna, potem to przeczepisz tak by ci sie podobalo. I sadze ze to juz zadziala. Moze byc potrzebne ustawienie zakresu wychylen. Rowniez, po polaczeniu, skalibruj te 3 nowe elementy. Opis jak to zrobic w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiesz czemu 3 kanaly nie dzialaja. S1-Sx to gniazda przelacznikow. Bezposrednio serwa tym nie uruchomisz.

Podlacz te 3 dzyndzle po lewej stronie (patrzac od gory) do zlacz E,F,G - kolejnosc dowolna, potem to przeczepisz tak by ci sie podobalo. I sadze ze to juz zadziala. Moze byc potrzebne ustawienie zakresu wychylen. Rowniez, po polaczeniu, skalibruj te 3 nowe elementy. Opis jak to zrobic w instrukcji.

Nie jestem pewien czy w MM można podłączyć bezpośrednio switche do wejść "analogowych". Wydaje mi się że jedyny switch który miałem podłączony w ten sposób (na zdjęciu skrajny prawy), wyposażony był w odpowiednie rezystory.

 

Pozostałe switche niech zostaną podłączone tak jak są, tj. od lewej Combi switch/autorotacja (przeniosłem sobie tam gaszenie dla wygody), przełącznik Dual rate i przełącznik stoper/gaszenie (ten który sobie zamieniłem z combi sw).

 

Kanały analogowe to ta zaznaczona na czerwono gałka (np. E), i do tego miałem jeszcze suwaczek na środku między drągami (np. F). Ostatni kanał sterowany miałem 3-pozycyjnym switchem (tym z prawej) - tak jak pisałem, z podłączonymi rezystorami (np. do G).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.