Skocz do zawartości

Bateria z komórki


tede1408

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

podpinam się pod temat

 

Sprawa dotyczy helikoptera zabawki 3kanałowego

zaopatrzony jest w baterię 3,7V 1000mAh (27g)

lata to krótko bo 5-6min, a ładuje się długo i to bardzo, czasem więcej niż 2,5h ładowarką 400mAh (dostałem w zestawie)

 

chciałem podmienić baterię z telefonu (3,7V 1500mAh 14g)

dolutowałem do niej przewody podpiąłem wtyczkę załadowałem do pełna i?

i nic....

 

heli ruszył ale po odkręceniu pełnej mocy staną.... na baterii jest moc (wg miernika, ale heli nie leci)

 

skąd taka sytuacja?

 

dodam, że:

po naładowaniu oryginalne baterii do heli ma około 4,3V - jak heli nie już lecieć to bateria spada po niżej 3V....

po naładowaniu baterii z telefonu miała 4,22V - ale heli nie podniósł się z podłogi choć ta bateria jest o połowę lżejsza

 

proszę o pomoc

 

czy to chodzi o to porównanie z zapałką i kciukiem? jeśli tak, to jak rozpoznać, która bateria ma "zapałkę" a która "kciuka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akumulatorki telefoniczne mają zbyt małą wydajność prądową. Są przeznaczone do długiej pracy z obciążeniami kilkudziesięciu mAh. Z tego co podajesz, Twój helikopter pobiera 10-12A (1Ah i 5-6 minut). Dlatego na małym gazie jeszcze daje rade, ale na pełnym bateria już nie wytrzymuje poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.