Skocz do zawartości

[P]plany cesna 182 depron


kulamario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mianowicie nie mam pojęcia o skalowaniu i drukowaniu ale chciałem spróbować złożyć jakiś samolot najlepiej z depronu (cesna 182) lub jakiś podobny (bardzo prosty) o rozpiętości ok 100-120 cm

no i teraz moi mili prosił bym was o plany cesny 182 lub jakiegoś bardzo podobnego samolotu ale gotowe do wydruku w skali 1:1 podzielone na kartki A4 tak ze bym mógł sobie je posklejać i od razu wycinać elementy,posiadam takie silniki czy mogę je wykorzystac do tak lekkich modeli z depronu?myślę ze tak ale pewności nie mam

http://www.r2hobbies.com/eng/proddetail.php?prod=rcps81518_1

http://www.airlandseahobbies.com/product/rcps81518

plany proszę wysłać na cannabissekta@o2.pl

proszę o wasze sugestie co do tych silników i modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do planów 182ki.

Są opisane grubości depronu, ale nigdzie nie mogę się dopatrzeć grubość poszczególnych części.

Na kadłubie pisze 2" czyli około 5 cm czyli ogółem 10 cm bo dwie części... A pozostałe elementy to 5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o plany Cessny 185, której dałem link, to możesz spokojnie wykorzystać depron 5-6mm. Powinno być OK.

Niektóre części są ze sklejki oraz pamiętaj o wzmocnieniach natarcia skrzydeł (na planie są z węgla, ale listewki sosnowe też dadzą radę). Te dwa cale dotyczą elementów wyciętych ze styroduru o grubości 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne! Tak tak małe przejęzyczenia. 185.

Tak mi się widziało ze zdjęć, że gdzieś koło 5-6 mm. Będę się musiał do drukarni wybrać, żeby wycieli te dwa elementy 2" bo sam nie dam rady przyciąć tego raczej. Maskę silnika też pewnie od razu dam do wycięcia w drukarni, żeby było ładnie wycięte.

Co do skrzydeł to trzeba trzeba bo z tego co widzę jak z depronu 5mm (o ile się nie mylę) to się wygną raczej przy pierwszym lepszym powiewie.

Te paseczki 2-3mm

Dołączona grafika

To są te z przerywanych linii z bocznej części kadłuba?

Ze sklejki to tylko te elementy w ramce : I/8" Plywood Parts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja posiadam plany cessny 182 dość dokładne bez żadnego problemu można robić z depronu. Jak ktoś chętny to poproszę adresy mailowe i prześlę.

Ja też poproszę: gadas_75@interia.pl

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.