Skocz do zawartości

WK 701 - zmiana mode


angorek-055

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem otóż zakupiłem helikopter Walkera 37 z aparaturą WK701 (prawdopodobnie ;D ), która działa w mode I a ja chcę zmienić na mode II. Problem w tym że nie wiem jak, i tu zwracam się z prośbą do was :wink: .

Oto fotki tej aparatury : (po kliknięciu otworzy się w dużej rozdzielczości ! )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz odbiornik z możliwością przepinania wtyczek, a tak jest wedle Googla, między kanałami to wystarczy, że przekręcisz blaszkę, która powoduje "tyrkotanie" (nie wiem jak to nazwać, na drugim zdjęciu jest na tym kawałku z ząbkami) i przykręcisz na lewy drążek (od wewnątrz po prawej), a z lewego drążka (przód tył) musisz zdemontować sprężynkę i zamontować ją na prawy drążek. Pisząc drążek chodzi oczywiście o część wewnętrzną, która zwykle jest w obudowie.

Wtedy jest tylko kwestią odpowiednie podpięcie regla do odbiornika.

Sory jeżeli coś jest nie zrozumiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jest tylko kwestią odpowiednie podpięcie regla do odbiornika

Tak, ale tylko w przypadku samolotów. Do heli jest potrzebne miksowanie kanałów. Gdy zamienię serwo z reglem (bo tak by wypadało zrobić) to model zamiast lecieć do przodu poleci w krzaki z włączonym silnikiem ;D :roll: Jak tak sobie siadłem i pomyślałem, to chyba trzeba prze lutować kabelki od potencjometru (?) z prawej do lewej i na odwrót. Ponieważ po zmianie tej blaszki i sprężynek żadne przepinanie serw i silnika nic nie da, przepinałem chyba ze 30 razy zawsze inaczej i nic. Problem w tym że nie wiem które kabelki trzeba prze lutować :evil: . są one podpięte do tych dwóch wtyczek na środku przy samym dole. Na logikę 3 pierwsze sąod jednego, dwa następne od drugiego a tu surprice :evil: . Po odcięciu 3 pierwszych (od góry) nie działał lewy poziomy. Więc połączyłem je z powrotem i rozłączyłem następne 3 i nie działał żaden...

Chyba opchnę ją za kilka dych na allegro i kupie Turnigy 9x.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że aparatura fizycznie jest w Mode 2, ale nadaje i tak w mode 1. Więc sama zmiana blaszki nic nie pomoże np. serwa lotek w heliku przy miksie CCPM są na wpinane w kanal 2, a kanał ten zmiksowany jest z 1ch (serwo tarczy) i 6ch (drugie serwo lotki). I problem w tym że nie mogę zmusić jej do działania w Mode 2. Jutro Foto drugiej płytki.

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kabelki od drazkow sa wtykane w zlacza na plytce - pozamieniaj je tak by ci bylo wygodnie. I bedzie dzialac. Byc moze bedziesz musial je przedluzyc, ale to inna sprawa.

Jezeli sa przylutowane na sztywno - problem jest nieco wiekszy ale to sie tez da zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, sprzedaję aparaturę . Pogadałem z kolegą i pobawiłem się jego Turnigy 9x , i postanowiłem zainwestować i mieć aparaturę na lata. Nie chcę kombinować, cudować bo znając moje szczęście w ogóle nie będzie działać :| :) Tą najprawdopodobniej sprzedam koledze lub na allegro.

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometry SW i gazu. Czyli, gdy otwarty nadajnik lezy z antena od ciebie, umieszczone "pionowo". Jezeli trymery sa elektryczne (oddzielne potencjometry suwakowe) to tez je trzeba przelutowac. Tak naprawde to wystarczy przelutowac kabelki od suwakow potencjometrow - srodkowe kabelki. Dol i gora powinny byc wspolne, sprawdz omomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.