Skocz do zawartości

SE5a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

niedawno miałem okazje po-urlopować troszkę..... kadrowa kazała wybrać zaległe urlopy z 2010..... :D

 

na odchodnym dostałem od kolegów płytę niebieskiego styroduru 12cm gr- cobym się nie nudził i "coś sobie wydłubał z tego śmiecia"

śmieć okazał się być troszkę poszarpany z wierzchu ale i tak udało się na nim zmieścić 2 modele -

 

SE5a z tego wątku:

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1386501

 

mig3 z tego

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1012551

 

 

 

z racji grubości płyty, po "poplasterkowaniu" wyszły po 3 zestawy - a że zgłosiło się 2 chętnych do spróbowania swoich sił w lataniu własnoręcznie zrobionymi modelami...... to dostali

 

model został lekko powiększony do rozpiętości 800mm

w planach jest sterowanie kierunkiem i wysokością, oraz wznios 10-12 stopni

troszkę dziwi mnie proponowany silnik 1700kv - myślałem nad zastosowaniem czegoś w okolicach 1000kv ale to się jeszcze zobaczy w praktyce

 

 

niestety nie mam zdjęć z początkowej fazy składania, a pozostałe zrobione są aparatem 2mpix ale tylko z komórki

dodatkowo wprowadziłem 3 modyfikacje

1- sosnowe wzmocnienia w skrzydłach

2- sklejkowe wzmocnienia w miejscu mocowania podwozia

3- zmieniłem sposób mocowania serw żeby mieć lepsze dojście dla mocowania popychaczy jak najbliżej osi

 

składamy skrzydełko i dodatkowe wzmocnienie

 

Dołączona grafika

 

przymiarka na szpilkach

 

Dołączona grafika

 

niestety przy okazji chciałem przetestować masę akrylową jako szpachle i nie doczytałem ile powinna schnąć....

efekt jest taki że po 12h schnięcia wyglądała na utwardzoną na stałe więc zacząłem malowanie- a po kolejnych 24h masa lekko się skurczyła i :ass:

dodatkowo 1 warstwa farby mocno uwidacznia miejsca pociągnięte akrylem - co widać na łączeniu skrzydeł

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

to co widać na fotkach waży ok 280gram zakładam ze RTF wyjdzie ok 500

 

aktualnie czekam na dostawę pręta 1,2mm

 

i zakończenie przewijania dzwonka od ASW28 pelikana - i tu mały ot - zawsze mi coś w tym silniku nie pasowało - przy usuwaniu starego drutu okazało się że na ilość zwoi na poszczególnych zębach znacznie się rożni - od 8 do 12 zwoi wiązka 3x0,3mm, do nawijania zastosowałem 1x0,55mm i po 8 zwoi dziś mam zamiar go złożyć i przetestować

mam jeszcze w zapasie emax CF2805......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.