Skocz do zawartości

Kwarce, PCM i cała reszta...


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos ma mozliwosc przeprowadzenia takich testow

Ja używam różnych kwarców odbiorczych (różnych producentów, jednak konkretnie jakich to już nie pamiętam, bo mam ich kilkanaście :lol: ) w różnych odbiornikach - akurat wszystkie moje działają chyba we wszystkich kombinacjach.

Nie robiłem testów, ale po prostu nie zważając na producenta wtykałem jaki tam był kanał wolny przy danej kombinacji latajacych razem modeli.

Również zamiana tych mniejszych (mikro) na "normalne" nie powodowała żadnych problemów (poza fizycznym dopasowaniem).

Niestety układ: kwarc pojedyńczej przemiany użyty do odbiornika o podwójnej i odwrotnie nie jest możliwy (przynajmniej w odbiornikach Hiteca, bo tylko dwa takie mam z podwójną przemianą).

 

Tylko kwarce nijak się mają do tematu odbiornika z syntezą :(

 

Edit:

Jak przeczytałem ten wątek od początku, to przyszła mi taka myśl.

Może Tomek przeniesiesz gdzieś część dyskusji o PCM/PPM, bo odpowiedź na swoje pytanie otrzymałeś chyba już na początku marca.

Potem "zaatakowali" fani Futaby :rotfl:

Tylko proszę się nie obrażać, dyskusja jest ciekawa, ale niedługo może być nie do odnalezienia :* .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem "zaatakowali" fani Futaby :rotfl:

 

To wlasnie najwieksza roznica miedzy odbiornikami, kwarcami i calym przybytkiem.

Kazdy ma swoje preferencje i najczesciej jest w ten sposob, ze dokonuje sie zakupu po otrzymaniu co najmniej jednej dobrej opinii o tym co kupic sie chce. :D

 

Badz co badz przylaczam sie do prosby do Tomka.

Byc moze kiedys taki ogolny watek o odbiornikach do czegos nas doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Cóż może jestem fanem Futaby bo ma stareńki nadajnik FC18 plus i jeszcze mi sie nie zdazyło żebym miał zakłócenia na modulacji PCM . Jedynie ma 2 odbiorniki PPM i te czasem kopną (rex5 mpd i hitec przerobiony na 8 kanałów ) . W przyszłości zamieram przejść na PCM futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.