Jump to content

Cessna 480 - problem z oryginalną aparaturą 35MHz


Daniel_B

Recommended Posts

Witam

Dziś w trakcie przedwiosennego "docierania" skrzydeł, przy pierwszym odpaleniu apki po kilku miesiącach zimowej przerwy pojawił się u mnie problem z elektroniką. Po karkołomnym starcie z ręki (wariackie ruchy modelu w powietrzu) wylądowałem ekspresowo i na szczęście bezpiecznie. Podczas sprawdzania trymerów okazało się, że trymer lotek po ustawieniu go w neutrum powoduje samoistne włączenie silnika na 3/4 obrotów i wychylenie lotek na 110% maksymalnego wychylenia, mam wrażenie, że gdyby płat pozwolił, to zamiast lotek miałbym śmigiełka ;). Dopiero po przestawieniu trymera lekko w prawo elektronika wydaje się być stabilna. Wcześniej model "trzepotał" czasami lotkami na ułamki sekund na ziemii, ale w locie chyba było ok, bo przez prawie 3 lata był grzeczny :)

 

Jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Stawiał bym na kwarce. Jeśli masz dostęp do innego kompletu to spróbuj. W tej aparaturze nie są najwyższej jakości i lubią płatać figle.

Ale równie dobrze może to być wina odbiornika. Ten sam argument. Podchodzą do tego odbiorniki z ASW-28 albo zwykłe 6 kanałowe E-sky.

Na razie tyle przychodzi mi do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.