Skocz do zawartości

Cessna 480 - problem z oryginalną aparaturą 35MHz


Daniel_B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś w trakcie przedwiosennego "docierania" skrzydeł, przy pierwszym odpaleniu apki po kilku miesiącach zimowej przerwy pojawił się u mnie problem z elektroniką. Po karkołomnym starcie z ręki (wariackie ruchy modelu w powietrzu) wylądowałem ekspresowo i na szczęście bezpiecznie. Podczas sprawdzania trymerów okazało się, że trymer lotek po ustawieniu go w neutrum powoduje samoistne włączenie silnika na 3/4 obrotów i wychylenie lotek na 110% maksymalnego wychylenia, mam wrażenie, że gdyby płat pozwolił, to zamiast lotek miałbym śmigiełka ;). Dopiero po przestawieniu trymera lekko w prawo elektronika wydaje się być stabilna. Wcześniej model "trzepotał" czasami lotkami na ułamki sekund na ziemii, ale w locie chyba było ok, bo przez prawie 3 lata był grzeczny :)

 

Jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stawiał bym na kwarce. Jeśli masz dostęp do innego kompletu to spróbuj. W tej aparaturze nie są najwyższej jakości i lubią płatać figle.

Ale równie dobrze może to być wina odbiornika. Ten sam argument. Podchodzą do tego odbiorniki z ASW-28 albo zwykłe 6 kanałowe E-sky.

Na razie tyle przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.