Jump to content

oskar9595 guppy


oskar9595

Recommended Posts

Witam.

 

Zdecydowałem się na budowę tego modelu dość późno, mam nadzieję, że nie za późno. Po długich rozmyślaniach na temat tego modelu - szybowiec, czy motoszybowiec, z lotkami, czy bez postanowiłem zbudować szybowiec bez lotek. Może jeszcze zmienię zdanie i wykonam motoszybowiec, ale o tym potem. W piątek przyszły do mnie materiały, tego samego dnia poszedłem wydrukować plany. Po przyjściu zacząłem robić statecznik poziomy. Jest on już gotowy, niestety zdjęć z jego budowy nie mam - zapomniałem. Gotowe mam już prawie połowę żeberek. Reszta jest na razie zgrubnie wycięta. Podłoga także jest wycięta- w czterech kawałkach. Jutro po szkole zrobię formę do lamelowania ze styropianu. Boki kadłuba wyszlifowane i gotowe.

 

Czas na zdjęcia:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jutro mam zamiar dokończyć wycinanie żeberek, oraz zacząć lamelować i robić statecznik pionowy. Muszę jeszcze zamówić parę deseczek balsowych na natarcie, spływ, oraz dźwigary.

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Link to comment
Share on other sites

Niestety w poniedziałek i wtorek nie mogłem za wiele zrobić - zaciąłem się dość porządnie w palec. :rotfl: Podłogę włożyłem dzisiaj do formy, lameluję się teraz. Wyszlifowałem żeberka R4-R6 oraz R8-R9, na resztę w tym szybko biegnącym i nieubłaganie rozpędzonym świecie czasu nie starczyło. Wycięte są także listewki obudowujące rurkę węglową. Balsa 4 i 2mm, śruby plastikowe, oraz sklejka 3mm została dzisiaj wysłana ze sklepu kurierem, mam wielką nadzieję, że jutro trafi już w moje ręce. Aha, zapomniałbym, zrobiłem także maszynkę do wycinania listewek ( http://www.mt.com.pl/archiwum/mt_2_08_19.pdf )- bardzo proste, aczkolwiek przydatne narzędzie w "arsenale" modelarza ( a tak na marginesie, jak nazywa się kobieta modelarz? :o "modelarka"? :rotfl: ).

 

Słów braknie mi powoli, lecz zdjęcia powinny trochę osłodzić moją relację konkursową.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

P.S. W niedzielę idę na rozmowę w sprawie otwarcia modelarni :jupi: Może się uda i "przywlokę" nowe osoby do naszego wąskiego grona napaleńców :ble:

 

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.