Skocz do zawartości

oskar9595 guppy


oskar9595

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdecydowałem się na budowę tego modelu dość późno, mam nadzieję, że nie za późno. Po długich rozmyślaniach na temat tego modelu - szybowiec, czy motoszybowiec, z lotkami, czy bez postanowiłem zbudować szybowiec bez lotek. Może jeszcze zmienię zdanie i wykonam motoszybowiec, ale o tym potem. W piątek przyszły do mnie materiały, tego samego dnia poszedłem wydrukować plany. Po przyjściu zacząłem robić statecznik poziomy. Jest on już gotowy, niestety zdjęć z jego budowy nie mam - zapomniałem. Gotowe mam już prawie połowę żeberek. Reszta jest na razie zgrubnie wycięta. Podłoga także jest wycięta- w czterech kawałkach. Jutro po szkole zrobię formę do lamelowania ze styropianu. Boki kadłuba wyszlifowane i gotowe.

 

Czas na zdjęcia:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jutro mam zamiar dokończyć wycinanie żeberek, oraz zacząć lamelować i robić statecznik pionowy. Muszę jeszcze zamówić parę deseczek balsowych na natarcie, spływ, oraz dźwigary.

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w poniedziałek i wtorek nie mogłem za wiele zrobić - zaciąłem się dość porządnie w palec. :rotfl: Podłogę włożyłem dzisiaj do formy, lameluję się teraz. Wyszlifowałem żeberka R4-R6 oraz R8-R9, na resztę w tym szybko biegnącym i nieubłaganie rozpędzonym świecie czasu nie starczyło. Wycięte są także listewki obudowujące rurkę węglową. Balsa 4 i 2mm, śruby plastikowe, oraz sklejka 3mm została dzisiaj wysłana ze sklepu kurierem, mam wielką nadzieję, że jutro trafi już w moje ręce. Aha, zapomniałbym, zrobiłem także maszynkę do wycinania listewek ( http://www.mt.com.pl/archiwum/mt_2_08_19.pdf )- bardzo proste, aczkolwiek przydatne narzędzie w "arsenale" modelarza ( a tak na marginesie, jak nazywa się kobieta modelarz? :o "modelarka"? :rotfl: ).

 

Słów braknie mi powoli, lecz zdjęcia powinny trochę osłodzić moją relację konkursową.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

P.S. W niedzielę idę na rozmowę w sprawie otwarcia modelarni :jupi: Może się uda i "przywlokę" nowe osoby do naszego wąskiego grona napaleńców :ble:

 

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.