Skocz do zawartości

RX Turnigy 9X Element czynny anteny


Artu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o określenie elementu czynnego anteny w odbiorniku Turnigy 9X

Chodzi mi o to, który element anteny, musi być "wypuszczony" poza model.

Czy jest to element oznaczony "B" czy "A+B" ?

Bo rozumiem, że szary kabel, to jest kabel koncentryczny doprowadzający sygnał :roll:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A więc tak, antene najlepiej było by wystawić za "model" Ale może spokojnie siedzieć w środku ,pamietając daleko od węgla!

Poraża mnie twoja wiedza na tematy w których się Wypowiadasz :lol2:

Pytanie było o kreślenie "elementu czynnego" anteny, to znaczy która część jest promiennikiem, a nie o sposób montażu odbiornika w modelu.

Może lepiej nic nie pisać, skoro nie posiada się wiedzy na prezentowane pytanie :crazy:

Czytaj ze zrozumieniem.

 

Tak dla potomnych:

Rozciąłem koszulkę termokurczliwą. Okazało się, że "zgrubienie" to jest tulejka mosiężna, w którą z jednej strony wprowadzony jest przewód koncentryczny z odbiornika. Z drugiego końca wyprowadzony jest promiennik anteny o długości 30mm.

Reasumując - elementem czynnym anteny, jest odcinek "B" na prezentowanym w pierwszym poście zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.