Skocz do zawartości

Rex 5 nie lubi regulatorów ?


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam problem. Nie dawno kupiłem odbiornik Rex5. Wczoraj chciałem oblatać model z silnikiem 3f ,ale jak podłączyłem regulator 3f to serwa nie działały. Dziś po wnikliwych testach doszedłem do wniosku : Serwa działają ,odbiornik działa póki jest podpięty do zasilania 4.8v ,a jak dam wtyczkę od regulatora to działa tylko silnik ,a serwa mają mnie gdzieś :( Z innym regulatorem jest to samo ,a jak dam inny odbiornik to jest OK. Wiecie może "co jest" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wina lezy po stronie regulatora lub aku.Ile serw podpioles?Moze niewyrabie BEC lub pakiet nie jest sprawny i brakuje pradu.Sprawdz konfigurace z innym odbiornikiem.Nie jestem mocny w elektronice ale taki zeczy mi sie zdazaly -niedoladowany pakiet! Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dam inny odbiornik to jest OK.

Edit:

Sprawdziłem jeszcze jedno :

Odbiornik zasilany 4.8v ,regulator 9.6 ,od regulatora do odbiornika biegnie sam kabelek z "SIGNAL". Wszystko działa na 4.8v dopóki nie wepnę kabelka od regulatora ;w momencie działa silnik ,a serwa nie :/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co to za regulator?

 

Na próbę zrób tak: zasil odbiornik z tego zewnętrznego 4,8V; a w kablu łączącym odbiornik z regulatorem wyjmij/rozłącz tylko środkowy kabelek (czerwony).

Powinno wszystko działać.

Wygląda, jakby BEC regulatora nie działał prawidłowo (co prawda piszesz, że z innym odbiornikiem działa, ale może to jakiś przypadek specjalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, bo już oczami wyobraźni widziałem rzesze młodych modelarzy powtarzających, że Rex5 chyba nie lubi regulatorów :lol:

Hubert, Pawel, wedlug mnie to temat watku nadaje sie do zmiany.

Po pierwsze odbiornik nie moze sie lubic albo nie. Moze co najwyzej nie dzialac.

Ten temat to takie sugestywne pytanie, ktore moze powodowac watpliwosci co do rzeczonego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziel sie rozwiazaniem, bo problem wydaje sie byc bardziej skomplikowany niz Tobie czy nam sie moze wydawac.

 

Jesli kabelek signal jest dokladnie taki sam to uwzgledniajac fakt, ze regiel ma BEC odbiornik i serwa zasilane sa przez niego.

Jesli dodatkowo podpinasz baterie pod odbiornik to moze to powodowac jakies problemy w kwestii, ktorych powinien wypowiedziec sie ktos, kto dobrze sie na tym zna.

Jak dla mnie sama kwestia trymu gazu to chyba nie wszystko co wplynelo na fakt, ze odbiornik nie dzialal prawidlowo, a mysle, ze i Ty sam nie chcialbys sie o tym przekonac lecac. :D

 

Bede wdzieczny za szersze rozwiniecie Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że wszystko wyraźnie napisałem ,ale niektórym się chyba nie chce czytać :? . Więc wszystko od początku opiszę :

Gdy podłączyłem regulator do odbiornika (układ BEC) do tego podłączyłem 2 serwa. Włączałem nadajnik i silnik działał a serva siedziały w neutrum ,ale mnie nie chciały słuchać. Następnie podłączyłem do odbiornika 4.8 v ,a regulator odpiąłem. Wszystko działało (serwa). Skoro działa ,to z wtyczki od regulatora (BEC) wyciągnąłem wtyczkę pomarańczową (SIGNAL). Ruszałem serwami ,i gdy podłączyłem ten jeden kabelek do odbiornika to znowu serva do neutrum i cisza :| Przez cały czas tych testów trymer gazu był na minimum. Przy jednym z kolejnych testów przez przypadek ruszyłem trymerem i olśniło mnie ! Od razu jak zobaczyłem że serwa się ruszają wiedziałem w czym był problem. Sprawdziłem jeszcze parę razy: Trymer na minimum ,serwa wracają do neutrum. Trymer do przodu (delikatnie) i serwa działają

Mam nadzieję że już nie będzie takich "jaj" z tym odbiornikiem :| A już myślałem o zamawianiu nowego w sklepie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mnie w ktoryms momencie na mysli to nie boj sie... mozesz wpisac obara.

 

Z Twoich wypowiedzi lacznie mozna wywnioskowac, ze jeden z odbiornikow przy ztrymowanym gazie w dol przestaje podawac oczekiwane sygnaly reszcie kanalow.

Inny odbiornik dziala prawidlowo.

To dziwne bo u mnie na dowolonym odbiorniku trymowanie gazu w dol nie powoduje problemow z kontrola reszty.

W swoich testach probowales rzeczy, ktore niekoniecznie musza dac sensowne wyniki.

Jezeli jednak jestes zadowolony z rozwiazania to ok.

 

Mam nadzieję że już nie będzie takich "jaj" z tym odbiornikiem :|

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.