Jump to content

Mini Heli


Negatyw01

Recommended Posts

Witam wszystkich, zastanawiam się nad kupnem 'modelu' mini heli i jak każdy początkujący mam dylemat co wybrać, gdyby mój budżet był około 3x większy kupiłbym E-sky lama v3/v4, ale niestety mnie nie stać. Tak więc zastanawiam się nad tymczasowym, tańszym modelem do około 120zł, tak aby tylko się w miarę nauczyć latać i sprawdzić, czy mnie wciągnie:) kilka moich propozycji:

 

Micro Heli SWIFT

 

SYMA S107G

 

Kyanite Opal 3860

 

Proszę Was o rady i sugestie, z tego co widzę SWIFT ma dosyć duże zasoby części, które nei są aż tak drogie.

Link to comment
Share on other sites

Z modelami RC to co podałeś, żaden praktycznie nie ma nic wspólnego, ale sam stwierdziłeś, że chodzi o zabawkę na deszczowe dni.

Mam odpowiednik tego SYMA S107G i jest nie do ubicia :) Nie straszny mu kontakt z futryną na pełnych obrotach. No i ma opcję ładowania z portu USB oraz nadajnika. Zabawka fajna, więc mogę Ci polecić.

 

Z resztą, z tego co zauważyłem, chyba wszystkie zabawki heli SYMA są wszystko-odporne. Oprócz tego mikrusa mam też Alloy Shark'a V3, który zaliczył pionowego gwoździa z ok. 8-10m (na dworze) i oprócz pęknięcia kabiny nic mu się nie stało. Dalej lata.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie jako zabawka na "deszczowe dni" idealny jest Black Hawk, którego posiadam... na dworze także lata bez problemów, nawet, gdy jest lekki wietrzyk... moim rekordem wzniesienia go jest 4 piętro, zasięg bezpieczny to około 80m, więc też całkiem sporo jak na zabawkę... jedyne co to proponuję ci od razu zakupić do niego pakiet, bo na początku znając życie, będziesz ciągle, w wolnych chwilach latał, czyli ładowanie-lot-ładowanie-lot, itd... co bardzo zmniejsza wydajność pakietu, na początku trzymał 15min teraz trzyma (po miesiącu) tylko 11min, jak liczyłem z zegarkiem w ręku. Łopaty, też przy zderzeniach ze ścianą czy czymś nie mają problemów, zaliczyłem masę wpadek w różne rzeczy, od plastikowych po betonowe i nadal wszystko całe... Jako pierwszy model-zabawkę mogę Black Hawk'a serdecznie polecić!

 

http://allegro.pl/nowosc-helikopter-black-hawk-hero-3ch-alu-gyro-i1508807877.html

Link to comment
Share on other sites

Arturrro - też właśnie słyszałem o tym, że symy są dosyć niezniszczalne, części z tego o widzę aż tak drogie nie są:)

Jeszcze jedno pytanko, co rozumiesz przez stwierdzenie: "Mam odpowiednik tego SYMA S107G" ?

 

Volt100 - black hawk ze swoimi gabarytami niestety nie będzie miał gdzie polatać u mnie w domu, na dworze w sumie pewnie dałoby radę, ale mój budżet wydatku rzędu 170zł nie przewiduje.

Link to comment
Share on other sites

SYMA jest naprawde super. Móoj syn smiga nim własnie od paru dni. Kupiłem go w sklepie http://www.emodel.pl zresztą jak wszystkie inne sprzęty latające.

Model jest nprawdę jak na amatorski sprzęt swietnie wykonany. Jeżli chodzi o sterowanie - to naprawdę byłem bardzo pozytywnie zaskoczony , że faktycznie reaguje na stery - więc z tym ubijaniem nie jest tak zle pod warunkiem że się nie macha drązkami jak maczugą.

Spróbuj kontaktu z E-model ( Grzegorz lub Rafał ) - mają też klony tego heli innych firm.

Napewno coś Ci doradzą.

p.s. Ja wczoraj kupilem drugą sztukę na prezent dla bratanka :)

Pozdrawiam. Wojtek.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko, co rozumiesz przez stwierdzenie: "Mam odpowiednik tego SYMA S107G" ?

Tzn. że mam ten helikopterek, dokładnie taki sam jak SYMA, ale pod inną "marką". Takie zabawki co roku kupuję będąc w Hong Kongu (na bazarach pełno tego za śmieszne grosze). Z ciekawostek dodam, że na Kwong Wa Street (Mong Kok) jest tzw. Dzielnica modelarska, sklep przy sklepie z modelami RC. Może w tym roku pojadę do siedziby HobbyKing'a, to zrobię zdjęcia i się pochwalę. :P
Link to comment
Share on other sites

Model mojego syna to Syma S107 g Ja kupując w zestawie juz otrzymalem np dodatkowy kpl. łopat wirnika i chyba ośkę. Ale faktycznie częsci do Symy w e-model można kupić. Zadzwoń sobie do nich to Ci wszystko powiedzą. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.