Skocz do zawartości

DLG Quickflick II cos na początek


extra22

Rekomendowane odpowiedzi

witam po erze depronu i rwdziakow totkow itd kiedy myśle ze juz przyszedł czas na cos bardziej zawansowanego postanowiłem zbudowac sobie dlg a dokladnie Quickflick II

 

konstrukcja balsowa plany ze strony http://www.pldaniels.com/flying/plans/index.php

 

wybralem dlatego ten model chociarz pewnie nie jest za bardzo trwały konstrukcyjnie ?

ale niestety na technologi styroduru tkanin przesadzania w wokrkach itd sie nie znam jeszcze i pewnie cieszko by mi bylo wykonać taki model pewnie i cenowo tez juz spory bardzo wydatek wybralem ten

 

mam kilka pytan powicinialem kilka elementow i jest kilka rodzajow planow tego modelu

np wregi kadłuba sa z balsy 2,4mm ja mam 2,5 mm i z tego wyciołem i czy ta wersja musi byc tez laminowana jakos dodatkowo bo jest i wersja

z balsy 3,2 mm

stateczniki poziomy i pionowy w wersji 1,5 mm balsa to chyba jesli sie nie myle musi byc

jeszcze laminowany i 2,4 mm ten chyba nie musi byc sama balsa? czy sie myle

 

 

i teraz najwazniejsze pytanei w usa znalazlem tanie bardzo kity tegomodelu koszt 20 dolcow ale niestety nie mam karty prypal nigdy ni z usa nie zamawialem i sie tak zastanawiam ile by moglo kosztowac jesli ktos np z forum ma tartaczek i zlecil bym mu to wyciecie ? ew sam wytne elementy juz ich troche mam

 

 

postaram sie o wrzucanie fotek z postepow w budowie i fajnie by bylo jesli ktoś moze jeszcze przyłaczył sie jesli myslał o tym modelu i chcial by go zbudowac razem by bylo latwiej zbudowac oraz wykluczyc bledy :P konstrukcyjne moze macie jakies propozycje odrazu na wstepie ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

przeraszam wszystkich ale z powodu kontuzji reki prace zawiesilem ale powstał w miedzy czasie kadlub i zeberka na skrzydło oraz stery prosił bym o opinie jak to jest wykonane

 

 

 

 

 

 

najgorsze co mnie czeka to chyba skrzydlo elementy mam wyciente tyl;ko jak to poskleiac w latwy sposob by wszystko ladnie wyszlo ? w dlg precyzja napewno jest najwazniejsza i dokladnosc wykonania

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb5bad2b13fbf33e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e66f3e0ccb18e598.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4c5e9775ed7a78a.htm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f30665c615fe03f5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zapewne fajny, ale wstawianie odsyłaczy nieco utrudnia ocenę. "Na oko" robota idzie Ci czysto. To się chwali! Jeżeli możesz, obrób zdjęcia i wstaw w temat. Dobrze by było zrobić zrzut z ekranu ogólnych rysunków modelu. No i do roboty bo sezon w pełni!

W imieniu dobrych obyczajów błagam: popraw pisownię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub wzdłuż dwa pasma rowingu węglowego i na to szkło 25 - 33 g/m. Bardzo ważne jest dokładne wykonanie skrzydeł ze względów wytrzymałościowych. Mam ten model w postaci zestawu, ale na razie będzie leżał. Osobiście wolałbym robić Mantę lub Fast Funny Birdy, Manta skrzydła ze szlifowanych desek, FFB kompletne plany pod laser. Ale kibicuję :!:

 

edit.

Tutaj masz zdjęcia z budowy modelarza z RCGroups, jak znajdę swoją dokumentację to wrzucę na FTP'a - strona autora jakoś jest niedostępna. Acha, kadłub to najsłabsza część, wzmocnienie go jest bardzo ważne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety sam wycinam wszystkie elementy nie moge dostac w sklepie modelarskim listwy na sprzy to ma byc listewka 3x 20 mm?taka tojkatna ale mam deske balsowa 3 mm i tak sie zastanawiam czy moze by to papierem sciernym zjechac na wymiar ? co o tym myslicie ?w niedz jak nie bedzie pogody postaram sie duzo wiecej przy modelu popracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Brak czasu i przerost chęci nad doświadczeniem sprawił ze zaniechałem budowę do teraz po przeglądaniu forum itd. Stwierdziłem za jakoś dam rade i prace idą do przodu jutro wrzucę fotki a ha mam pytanie

 

Wszystkie elementy tego modelu są z balsy i czym by było to lepiej sklejać vikol cianoakryl ‘’super glue ? chodzi mi o elementy skrzydła wszystkie mam kompletne i czas to zacząć składać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam elementy wycięte wszystko gotowe do sklejania i tu pytanie wiem ze nadaje sie na dział warsztat ale to jest dlg inne siły sa potrzebne itd pytanko czym sklejać skrzydło itd

czym sklejac balsowe elementy skrzydła wikol czy cianoakryl ?i czy moze np pospolity super glue? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Super Glue -to też cyjanoakryl... Kropelka - też !

Dobrze spasowane elementy - można potraktować każdym z wymienionych przez Ciebie klei. Do wypełniania pustek między elementami użyj żywicy lub AK-20, najlepiej z wypełniaczem. Purex czy B4/D4 też w takiej sytuacji będą dobre. Ekstremalnie - można wysuszyć kasztany, obrać z łupki, przemielić w starym młynku, rozmieszać z wodą i też skleisz elementy z balsy. Ten klej nazywa się - dekstryna....Dobrze spasowane i dociśnięte elementy w miejscach klejenia nie puszczą...

Powodzenia - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz to ja Cie przegonie z QF II :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Stateczniki wyszły wiecej niż 1, 2 g od dopuszczalnej masy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, może moja waga za 25zł nie jest dokładna :P

 

 

Dołączona grafika

 

Waga 30g

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Szkło 80g zamiast 25g +7g do kadłuba mam nadzieje ze uda mi sie zamknąć w wadze 220g

 

:)Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Kadłub z wyposażeniem , skrzydło sie robi :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

waga modelu do lotu 229g o 9g przekroczona waga przez mega ciężką radziecką folie, no ale co zrobić taka dostałem. Oblot jak będzie pogoda:))

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.