Skocz do zawartości

tylko jedno "ucho" w modelu dlg/sal


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem cos dziwnego ogladajac filmik z malym modelikiem

Jest tylko jedno male uszko po przeciwnej stronie niz ta za ktora model jest trzymany.

Czy ma to jakies znaczenie podczas wyrzutu??? No i jak wplywa na zachowanie modelu podczas lotu taka asymetria????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedyne wyjaśnienie jakie przychodzi do głowy: kołek (widać na kilku klatkach) powoduje zaburzenie opływu skrzydła, przy profilu crd zaburzenie może obejmować całą końcówkę skrzydła po stronie kołka, żeby zrównoważyć spadek siły nośnej, po przeciwnej stronie uniesiono końcówkę. Za chorobę nie wiem czy mam rację :crazy: Przy tak małych lataczach aerodynamika stoi trochę do góry nogami, czyli na głowie.... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Marcin - zauważyłeś, że krąży zawsze w lewo ? Prawa połówka jest zewnętrzną jak przy wyrzucie tak w krążeniu, czyli leci z większą prędkością ? Do dyspozycji ma tylko kierunek i wysokość. To czym wypłaszczy zakręty ?

Fajne to.... Dzięki Arek !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.