Skocz do zawartości

Sprzęt na początek


mindryl

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów tego typu troche poczytałem, ale mimo wszystko wole się zapytać jaki model możecie mi polecić z rc helikopterów. Jestem zupełnie początkujący i chciałbym czegoś do latania głównie na zewnątrz - mieszkanie mam za małe i nie chciałbym też czegoś uszkodzić.

Nie będę podawał żadych pułapów cenowych, żeby nie wprowadzać ograniczeń - chciałbym sobie sprawić jakiś model w rozsądnej cenie, nauczyc się latać i czasem od święta dla rozrywki sobie nim polatać(ew gdybym się już dobrze nauczył to dla ciekawości zainstalował jakąś spy cam). Z tego co zorientowałem się najbardziej polecana jaest lama V3, nawet widziałem taką ofertę:

http://www.raidentech.com/newcothv24rc.html

 

Czyli wynikało by że możliwe jest zainstalowanie do niej jakiejś małej kamerki. Nie wiem co prawda czy będzie wymagać jakiegoś wyważania itp. No i czy lama V3 nie jest dedykowana do latania wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Big Lama. 2x większa i dedykowana właśnie do lotów na zewnątrz.

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4282,big-lama-2-4-ghz-czerwona-e-sky

 

Ewentualnie coś droższego i trudniejszego do opanowania:

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2863,t-rex-250-combo-kx019001ta-helikopter-elektryczny-align-rc

 

Jako początkującemu, coaxial - jak Lama, będzie przyjaźniejszy w obsłudze, ale po jego opanowaniu nie poszalejesz nim za bardzo, bo to maszyny stosunkowo stabilne i nie przeznaczone do lotów akrobacyjnych czy dzikich harców.

 

Śmigłowiec klasyczny będzie sporo trudniejszy do opanowania, naprawy będą droższe i częstsze, ale po jego opanowaniu (co wbrew pozorom jest trudne i może zająć nawet miesiące treningu do stopnia podstawowego), będzie o wiele ciekawszy w użytkowaniu.

 

Większość małych modeli dla początkujących (właściwie wszystkie) nie lubi wiatru i lotów na zewnątrz i lotów z dodatkowym bagażem.

 

Sprzętu FPV nie podepniesz, bez znacznego pogorszenia własności lotnych, ale do Big Lamy czy T-rexa przyczepisz jakąś mikro kamerkę typu spycam, na kartę pamięci. Pełno tego na Alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem taki symulator heli-x, bo chcialem wypróbowac przed zakupem czy w ogole sie nadaje do tej zabawy, ale dostaje błąd no controller found w windowsie xp - czy ktoś z was bawil sie tym symulatorem i wie gdzie mozna to skonfigurowac zeby dzialalo np na klawiaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.