Jump to content

Szpak na RC


Ahorex

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście że się da ! Ale po co ? Za 50 zł możesz sobie kupić balsy itp ,i zrobić model o rozpiętości ok. 1 metra. Takim modelem będzie się znacznie łatwiej latac ,a ta gumówka z racji na niską wagę raczej nie jest zbyt odporna na bliskie spotkania z ziemią przy masie własnej ok. 150-200 gram.

Link to comment
Share on other sites

Przy odpowiednio lekkim wyposażeniu oczywiście będzie latał. Zobacz model Mosquito w moim wątku w połowie strony. Tylko jest pytanie, które zadał TEQ: po co? Co do odporności modelu na krety to się nie zgodzę - odpowiednio lekki model potrafi być dzięki temu bardzo odporny.

Link to comment
Share on other sites

No wiecie, o uszkodzenia się nie boję bo w mojej miejscowości mam specjalny pas startowy dla początkujących z asfaltu. Lądować mogę 30m dalej w trawie 70cm, także problemu nie ma. Chodzi mi tylko o to czy się wzbije w powietrze. Będę miał w nim zamontowane SW i SK bo na lotki mi kanału brakuje. Zamontuje w nim 2 mikro serwa Hitec HS-55, odbiornik mini, silnik MIG 280 6V i jakiś pakiecik także całość nie powinna ważyć więcej niż 350g-400g. Proszę mi napisać czy opłaca się w to inwestować. Chciałem robić Zefira lecz nie wiem jak przenieść boki kadłuba na balsę. Ten Szpak wydaje mi się bardzo ładny i idealny (oczywiście po przerobieniu) dla początkującego.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem 350 - 400 g :shock: to stanowczo za ciężko na model tej wielkości. Powinieneś mieścić się w 150 g. Cegła o takiej masie, jak piszesz, musiałaby latać jak pocisk, a to przecież model do bardzo powolnego latania.

Żeby to miało sens, musiałbyś mu dać bezszczotkę 15 g, lekki regulator i leciutki pakiet 2s koło 300 mAh. Jeśli nie posiadasz takiego wyposażenia, to chyba nie warto go kompletować, bo jest stosunkowo drogie. Lepiej skompletować "normalne" wyposażenie i jak Koledzy radzą, zrobić "normalny" model.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.