Skocz do zawartości

Pakiet do odbiornika?


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!!!

 

Mam mały problem mianowicie mam stary pakiet jeszcze z Futaby F-14 do odbiornika

sa to 5X 750mAh Sanyo AA latałem na tym pakiecie modelem Diamant no limit,Capem itd

teraz przyszedł czas na nową aparaturę MX-12 nowy odbiornik Hitec Electron

no i myślę zamówić w Batimexie nowy pakiet do tego

tak myślałem zamówić 4X1400mAh Kany AA lub 5X 1400mAh AA Kany

i tu mój problem o ile w odbiorniku futaby jakoś nawet nie myślałem że napięcie 6V może mi spalić odbiornik o tyle juz przy nowym odbiorniku mam pewne obawy

Kolega akrobata kiedys mi taki pakiet do Diamanta doradził bo szybciej działają serwa i był ok ale teraz kolegi juz nie ma i mam problem:)

doradzcie coś? nie bedzie za mocny ten pakiet 5X1400mAh do tego odbiornika?

 

pozdrawiam

 

Piotrek Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Hitec - Electron 6FM 35MHz

Odbiornik 6 kanałowy FM na 35MHz, podwójna przemiana.

Napięcie pracy : 4,8 - 6 V

Czyli na 5 celach powinien działać. Teraz musisz jeszcze mieć serwa na 6V. Większe napięcie przekłada się na ich szybsze ruchy.

Ale nie ma czegoś takiego jak "za mocny" pakiet :)

Jak napięcie ma we właściwym zakresie, to od pojemności pakietu zależeć będzie tylko czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większością odbiorników nie ma problemu, ale kiedyś sprzedawałem takie mikroodbiorniki Blue Arrow.

One miały w instrukcji konkretnie napięcie zasilania 5V.

Sam tego nigdy nie sprawdziłem, bo to typowy odbiornik do mikromodelu elektrycznego (zasilanie z BEC regulatora), ale miałem reklamacje, że przy 5 celach Nixx "się psuły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale dalej nie wiem co robić

czy bezpieczniej kupic 4x1400

czy może jednak spokojnie zainwestować w 5X 1400 bo nic się nie stanie??

Z wypowiedzi Sławka wynika że nie jest tak różowo że jedno ogniwo może naładowane mieć

nawet powyżej 1,4V

pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 naładowanych na full cel może osiągnąć 7,5v

Racja, zasugerowałem się że 4.8-6 to prawie jak 4-5 cel, ale 4 x 1.5V to już jest 6V.

Z tym, że napięcie na Nixx dość szybko spada gdzieś do 1.3-1.25V. Myślę, że jeśli producent podaje zakres do 6V to na 5 celach powinno działać. Ale rzeczywiście pewności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ale napięcie znamionowe celi to 1,2V, każde urządzenie jest podawane na napięcie znamionowe, podobnie w sicie nn niby jest 400/230 ale na jałowo trafo ustawia sie na 240-243V. Odbiornik i tak ma swój bec w środku więc mu nie przeszkadza.

 

Druga sprawa jeśli stosuje się odbiorniki jako standard zasilania 4,8-6V i pakiety standardowe 4 lub 5 cel to niby czemu jedno miało by z drugim nie pasować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Czyli dajecie mi gwarancję :) że jak podepnę mojego Electrona pod pakiet 5 cel to nie zobacze dymku z niego ??

juz jednego Rexa spaliłem nie z mojej winy ale spaliłem i nie stac mnie na kupowanie drugiego odbiornika :) wolę kasę przeznaczyc na coś nowego :)

Wiecie muszę mieć jakąś pewność poprostu niechciałbym się zdziwić

 

pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem coś takiego

http://helishop.pl/index.php?a=opis&k=56&kt=&id=1030

i mam problem z głowy starcza mi na dość długo 7 lotów spokojnie każdy lot po 15 minut .

w heli serwa chodzą non stop i spore obciążenia i jak do tej pory nie myślę podczas lotu o zasilaniu , raz zainwestować i nie cudować jakieś BECe , to tylko dodatkowy urządzenie które może zawieść w powietrzu .

solidny pakiet i po bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dajecie mi gwarancję że jak podepnę mojego Electrona pod pakiet 5 cel to nie zobacze dymku z niego ??

Gwarancje daje Ci producent. Wystarczy dokładnie poczytać co jest napisane w ulotkach i instrukcjach dołączanych do sprzętu Hiteca. Z małym wyjatkiem (serwa HS 55 i coś podobnego) wszystkie odbiorniki i serwa Hiteca pracują do 6V, przy czym wyraźnie jest napisane, że chodzi o pakiety 5xNixxx. Możesz więc śmiało ten odbiornik podłączyc do 5 cel, nawet świeżo po ładowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc!!!

juz zamówiłem pakiet i myslę że nie bedę żałował

Marku jesli czytałeś wczesniejsze odpowiedzi napewno zauważyłeś że Sławek pisał że jedno ogniwo Kan po naladowaniu ma powyżej 1,2V a nawet około 1,5V co daje nam na 5 ogniw 7,5V stąd moje obawy o odbiornik (w ktorym producent w ulotce podaje zakres do 6V)

 

pozdrawiam wszystkich

 

Piotr Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.