Skocz do zawartości

Dobór bagnetu - czy dobrze kombinuję ?


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po skończeniu kadłuba szybowca jestem przed etapem wykonania skrzydeł.

 

Pojawił się problem z doborem bagnetów. Przekopałem sporo stron - ale jedynie powstał tylko mętlik w głowie.

 

Oto szczegóły:

 

1. Kadłub z laminatu długość 950 mm,

2. Usterzenie motylkowe ażurowane z balsy 4mm kryte japonką i malowane,

3. Rozpiętość płatów 2000 mm,

3. Ggiazdo mocowania płatów - 4 śruby M5,

4. Model do starów z holu gumowego do lotów w termice ( :lol2: kurcze, ale mam marzenia - chyba prędzej będę nim polował krety ).

 

Posiadam już rdzenie ze styroduru o następujących parametrach:

 

1. Profil SD7048,

2. Cięciwa przy kadłubie: 180 mm,

3. Cięciwa na końcu płata: 120 mm,

4. Długość połówki płata: 1000 mm,

5. Dźwigar w górnej części: 6mm x 3mm,

6. Grubość poszycia: 0,7 fornir topolowy 9 ( całosć kryta folią Oracover ).

 

Mysłałem o następującym wykonaniu bagnetów ( poniższe rurki i pręty mam, więc chciałby je wykorzystać - jeżeli oczywiście się da):

 

1. Pochwa bagnetu głównego: rurka z mosiądzu 7mm/6mm długość 20 cm dla każdego płata. Mocowana na trzech żebrach ( pełne na zewnątrz płata + 2 półżebra wklejone w rdzeń ). Żebra są w odstępie co 10 cm. Pochwa wklejona będzie pod kątem w celu zapewnienia odpowiednego wzniosu płatów.

 

2. Pochwa bagnetu głównego: rurka z mosiądzu 6mm/4mm długość 10 cm dla każdego płata. Mocowana na dwóch żebrach ( pełne na zewnątrz płata + 1 półżebro wklejone w rdzeń ). Żebra są w odstępie co 10 cm. Pochwa wklejnoa będzie pod kątem w celu zapewnienia odpowiednego wzniosu płatów.

 

Bagnet główny: rurka z mosiądzu 6mm/4mm o długości 40 cm ( zbrojona ewentualnie dodatkowym prętem stalowym fi 4mm o długości 40 cm ).

 

Bagnet pozycjonujący : pręt stalowy fi 4mm o długości 20 cm.

 

Przewidywana waga całego pomysłu - 120 gram.

 

Czy w tym przypadku nie przedobrzyłem :crazy: ( z masą i obciążeniami ) , czy też odwrotnie - będzie to konstrukcja bardzo licha i potrzeba czegoś mocniejszego ?

 

Doradźcie coś początkującemu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.