Skocz do zawartości

Uszkodzony kwarc


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem, jak zachowuje się uszkodzony kwarc, ale mogę Ci powiedzieć jak zachował się mój Mustang P51D z uszkodzonym kwarcem: piękny start z ręki (bo trawa była za wysoka), jedna beczka a przy wyjściu z pętli silnik wszedł na wysokie obroty, ster wysokości w dół i lotki na maxa w prawo. Jednym słowem o mało się nie zabiłem korkociągującym :roll: (co za słowo...) modelem. O mało, bo pól metra nad ziemią wszystko wróciło do normy, Mustang wylądował na brzuchu a ja na plecach :lol: .Jednym słowem po każdym "krecie" dobrze jest potrząsnąć włączonym modelem jeszcze na ziemi, bo inaczej on potrząśnie Tobą, bądź Twoim portfelem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kwarc jest elementem mechanicznym :) może smiesznie to brzmi, ale to prawda. Płytka kwarcu drga sobe z odpowiednią czestotliwoscią, a drgania zależa np: od jej masy i bezwładnosci. Jezeli ukruszysz chociaz maleńki kawałek tej płytki zmienia sie czestotliwość drgań kwarcu i masz efekt zmiany czestotliwości. Układ przestraja sie. Czesto pozornie dobre kwarce (po sproym crashu) nagle przestają działac z byle powodu. Wystraczy, ze płytka była nadpeknieta i "puściła" w najmniej oczekiwanym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.