Skocz do zawartości

EGP vs RADIAN PRO


Czopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Napiszę o Radianie (mam nie PRO ale kadłub taki sam)

+ bardziej podoba mi się rozmieszczenie i dostęp do elektroniki niż w EGP

+ bardziej podoba mi się jakość wykonania (wtłoczenia pianki) niż w EGP - szczególnie widać na skrzydłach. Natomiast każdy Radian ma na kadłubie (gdzieś w połowie długości na jednym boku) ślad po sklejaniu części kadłuba.

 

O właściwościach lotnych Radiana PRO się nie wypowiem - mam wersję Radiana bez lotek.

 

Sam jestem ciekaw szerszego porównania, więc może się skusisz na Radiana :) EGP to tu "monopolista".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem Easy Glidera i mam Radiana Pro.Oba modele to motoszybowce z "pianki",z najwyższej półki,dające wiele radości każdemu pilotowi. :wink: Można by tak jeszcze długo,ale przejdę od razu do minusów jakie zauważyłem w jednym z modeli,konkretnie w Radianie Pro.Jeżeli ktoś lubi polatać trochę ostrzej(ja lubię),to w locie nurkowym Radian w pierwszej fazie zaczyna żyć własnym życiem,czyli prawie nie reaguje na stery,potrzeba trochę czasu zanim geometria modelu wróci do normy.Wydaje mi się,że jest to spowodowane mniejszą sztywnością kadłuba w części ogonowej,ponieważ tam właśnie jest klejony(Easy Glider ma kadłub w jednym kawałku).

Drugą rzeczą przemawiającą na korzyść Easy Glidera,to zdolność do lotu odwróconego.Easy Gliderem,przy niewielkich prędkościach i dużym wychyleniu steru wysokości robiłem odwrócone ósemki,a w Radianie możemy o tym zapomnieć. Dodam tylko że to moje odczucia,bo żaden z tych modeli nie został stworzony do takiego latania,ale jak widać jednym można. :D

 

ps.Film z lotów Radianem,umieściłem w dziale "Filmy modelarskie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko EasyGlidera, ale powiem, że gdybym dzisiaj miał gdzieś kupić "Kup teraz" to bez wahania znów zainwestowałbym w Multiplexa.

 

+ bardziej podoba mi się jakość wykonania (wtłoczenia pianki) niż w EGP

??? Nie miałem, ale macałem2 modele... i nie rozumiem. Chodzi o te "krostki" ?? O tym na forum była mowa nie raz - To w NICZYM nie przeszkadza.

 

Wybrałbym EG, bo jest tańszy i nie tylko dla lotów tak całkowicie "podstawowych", co jest nie bez znaczenia, gdy mamy ochotę trochę zaszaleć :wink: Jest też również większa dowolność w wyborze wyposażenia.

 

Jedyny plus dla Radiana, to chyba rozpiętość.... szczerze mówiąc dla mnie to nie miałoby znaczenia, ale może dla Ciebie ma.

 

mam nadzieje, że pomogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest ktoś może w stanie napisać parę słów na temat porównania EGP i RADIAN PRO ??

Takie krótkie zestawienie za i przeciw.

Hey, ja co prawda nie latałem EGP, ale latam zwykłym Radianem i wersją PRO (klapy i

lotki). Jakość wykonania obu modeli stoi na przyzwoitym poziomie (choć trudno mi się w tej

sprawie odnieść do innych modeli ponieważ innych nie miałem), jedynie naklejki ponaklejane są byle jak i z dużą ilością bąbli powietrza ale znowu nie bez przesady. KAdłub, skrzydła i ogólnie całość sprawiają wrażenie trwałych i wg. mnie takie też i są. Oba modele przychodzą już ze sklejonym kadłubem, przymocowania wymaga tylko statecznik poziomy, skrzydła w "zwykłym" mocowane są ze sobą na taki prowizoryczny wpust + rurka, w PRO rurka + dodatkowo przykręca się je wkrętami. Co do właściwości lotnych, oba modele są bardzo stabilne zarówno podczas wynoszenia jak i poźniej podczas szybowania. Zwykły Radian nie ma lotek i klap i jest troszeczkę lżejszy co przenosi się na szybszą windę w górę, szybuje wg mnie bardzo stabilnie i wolno, PRO jest znacznie szybszy, i troszkę cięższy aaa i nie tak bardzo podatny na podmuchy wiatru. Klapy podczas lądowania sprawdzają się bardzo dobrze. Oba wyposażone są w te same silniki i te same regulatory. RAdianem Pro latam na tym samym odbiorniku co w zwykłym radianie - czyli AR500 i nadajniku spectrum DX5e (odbiornik przekładam z jednego modelu do drugiego, na razie). Klapy mam wpięte w piąty kanał sterujący podwoziem. To chyba tyle tak na szybko, ja bynajmniej bardzo polecam Radiana każdemu początkującemu, model naprawdę daje dużo radości z latania, bynajmniej mi.

Poniżej krótki lot z dzisiaj Radianem Pro.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=gTi4E7Jxb40

 

Pozdrawiam, sam początkujący, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.