Skocz do zawartości

Spinanie Elektroniki


k0k0z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednej rzeczy nie rozumiem a nie chce czegos spiac nieodpowiednio.

 

Rozumiem ze silnik spinam z regulatorem a regulator podpinam bezposrednio do pakietu. Jak juz mam tak spieta paczke to wtyk regulatora idzie w odpowiedni kanal. I teraz pytanie.

 

W odbiorniku 6ch HK jest 6 kanalow + kanal oznaczony BAT (battery rozumiem).

 

Na chlopski rozum powieniem podlaczyc regulator do odpowiedniego kanalu. I tu 2 pytania:

 

1. Jesli regulator mam wpiac w CH1 (gaz) to po co na odbiorniku jest wtyk BAT?

2. Skoro bateria jest podpieta do regla to skad bierze sie zasilanie serw na innych kanalach CH2-CH6 (poprzez odbiornik?)

 

Wiem ze pytania pewno banalne ale orlem z elektroniki nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator podpinasz do kanału 3!!

Niekoniecznie, różne firmy mają różne standardy, akurat ten jest najpopularniejszy. Trzeba po prostu popatrzec w instrukcji nadajnika który kanał odpowiada za gaz.

 

1. Jesli regulator mam wpiac w CH1 (gaz) to po co na odbiorniku jest wtyk BAT?

2. Skoro bateria jest podpieta do regla to skad bierze sie zasilanie serw na innych kanalach CH2-CH6 (poprzez odbiornik?)

 

1. Np. w szybowcu zasilanie idzie bezpośrednio do odbiornika, bo regulatora tam nie ma.

2. Wszystkie ścieżki + i - w odbiorniku są ze sobą połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz, moze sie akurat tak zlozylo ale widze ze odpowiada podkarpackie niebo :D

 

Co do kanalu to tak wiem ze do CH3, u mnie tez tak jest :) w pierwszym poscie to tak bardziej przykladowo sie ta jedynka wbila.

 

Jeszcze jedno pytanie, czytalem ze kolejnosc polaczen silnik-regulator nie ma znaczenia. Rozumiem ze zaleznie od kolejnosci podlaczenia silnik bedzie sie krecil w lewo lub prawo ale nic mu sie nie stanie podczas eksperymentow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze jedno pytanie, czytalem ze kolejnosc polaczen silnik-regulator nie ma znaczenia. Rozumiem ze zaleznie od kolejnosci podlaczenia silnik bedzie sie krecil w lewo lub prawo ale nic mu sie nie stanie podczas eksperymentow?

Nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.