Skocz do zawartości

Pakiety, reklamacja - pic na wodę?


Doman

Rekomendowane odpowiedzi

Troche mialem opory wypowiadac sie tutaj ale wyszlo na wymiane ciosow, wiec i ja dorzuce troche od siebie. Robie to dlatego poniewaz uwazam, ze jesli sam musze uczciwie pracowac, zeby zarobic pieniadze to i wydatkujac je chce byc obsluzony uczciwie.

 

Ja jestem pewien, ze nie ma zadnych wysylek towaru do Chin.

 

Dostalem kilka dni temu cenniki m.in. od chinskiej firmy KEDA-Model oraz od producenta (a wlasciwie reselera i dostawcy marki) lipoli - Danlions -> www.danlions.com

Cena pakietu 1000mAh, 11,1V, 20C to od 14,6$ do 18$ w zaleznosci od ilosci zakupionych pakietow lub kwoty zakupu.

Silnik KA22-L http://www.kdmodel.com/a22.htm kosztuje (10% rabatu przy zakupach na powyzej 800$ lub zamowieniu na sample) 15,3$.

Szybki przeglad cen na polskim rynku. Marza od ceny zakupu to wiecej niz 100%. Uwzgledniajac obciazenia podatkowe to bardzo dobry zysk.

 

Z moich doswiadczen w handlu w Chinach:

Nie ma czegos takiego jak wysylka towaru do Chin.

Chinskie firmy nie maja prawa wykonac przelewow poza granicy swej cudownej Republiki.

Taka mozliwosc istnieje ale w Hong-Kongu. Tam jednak ceny sa wyzsze (sprzedawca musi uwzglednic ewentualne zwroty).

W Chinach przy problemach z towarem dostaje sie wylacznie rabaty przy nastepnych zamowieniach. Uwzglednia jednak zazalenia, jesli wadliwy towar wykryje ten kto kupuje a nie uzytkuje.

 

Rozumiem wysoka marze jako zabezpieczenie w przypadku gdy sprzedaje sie cos czeg absolutnie byc pewnym nie mozna, ale mowienie o tym jak to sie walczy w Chinach o dobro klienta koncowego to gruba przesada.

 

Obrona sklepu przed konsumentem to dla mnie powrot do komuny gdzie "pani za lada" decydowala jak bedzie. Takie podejscie moze wykazywac tylko ktos kto jest monopolista badz wciska ludziom kit.

 

W Polsce istnieja sklepy kupujace tania chinszczyzne i sprzedajace je rowniez tanio - patrz LIDL.

Gwarancja na zegarek z 35pln to 3 lata. Niewazne jak to nazwiemy. Jesli ten tani szmelc zepsuje sie mojemu Chrzesniakowi w ciagu 3 lat to LIDL odda mi kase i nie bedzie gadki. Jesli i tak zarabia na nim co najmniej 50% to jesli 1 na 10 zegarkow wyzionie ducha ich zysk spadnie do 45%. Takie profity osiaga sie grajac w ryzykowne przedsiewziecia na gieldzie.

 

Tym sposobem najwieksza "zaleta" tego forum, czyli te rozne "obiektywne" oceny kto dobry a kto zly staja sie byc nozem w czyichs plecach.

Pomyslcie nad tym.

 

Wszyscy obroncy milosciwie nam handlujacych!

Odpowiedzcie publicznie, czy mam rozsylac cenniki z Chin na PM?

Moze ktos sie skusi na serwa klasy GWS badz Conrad za 3$ za sztuke?

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
W tym przypadku normalne pozytywne rozpatrzenie reklamacji musi być niespodzianką, bo przecież - z tego co piszesz - nie jest normą...

Już kiedyś w kabarecie TEY mówili, że w normalnych krajach normą jest ogół a nie margines. Pod wieloma względami mimo wielu pozytywnym zmianom daleko jest do normalności. Jak dla mnie jest oczywistym absurdem sprzedawanie jakichkolwiek artykułów o stopniu komplikacji budowy i użytkowania wyższym niż łyżka bez łaskawego dołączenia poprawnie przetłumaczonej instrukcji, bo faktycznie: albo nie ma jej wcale- lub gdy już się jakaś trafi to jest napisana taką polszczyzną, że statystyczny mieszkaniec Papui- Nowej Gwinei po tygodniowym przyspieszonym kursie języka polskiego odstawił by lepsze tłumaczenie. Zdarzają się oczywiście chlubne wyjątki, ale to niestety tylko wyjątki.

 

Daleki jestem od nacjonalistycznych zapędów, ale coś mi zapala w głowie czerwoną lampkę ostrzegawczą kiedy widzę, że dzięki ustawowym uregulowaniom wymęczonym przez Miłościwie Nam Panujących maści wszelakiej dopuszcza się zeszmacanie Polaków przez pozwalanie na wciskanie nam do przetrawienia papki w wielu różnych- tylko nie polskim językach. Chyba, że w tym wszystkim chodzi o to, żeby nam- konsumentom ograniczyć prawa do reklamacji, bo to w końcu my "nie potrafimy" używać produktów zgodnie z wskazówkami zawartymi w instrukcjach obsługi, których de facto nie dostajemy. Tym sposobem kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, dla wyjaśnienia MM i Saturn to jedna i ta sama firma :D

 

A dlaczego nie lubisz MM ?? Ja go uwielbiam, w sieci naczytam się o sprzęcie po czym udaje się do MM oby go obejrzeć na "lajfie" jeśli mi się podoba to szukam dalej atrakcyjnej ceny w innych sklepach :D

 

Także MM tylko dla pooglądania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM i Saturn to jedna i ta sama firma

Tak, wiem. Ale słyszałem, że to tylko franszyza (czy jak to się zwie) i tak naprawdę to każdy market "sam sobie rzepkę skrobie". Co by wyjaśniało różnice cen pomiędzy różnymi marketami sieci MM.

motyl, mój czas ostatnio jest zbyt cenny żeby biegać po MM. To nie ma nic wspólnego z lubieniem bądź nielubieniem, a tak w zasadzie MM mi powiewa... :)

Jak już wiem co chciałbym kupić, to "pomacać" mogę u ostatecznego sprzedawcy. Najwyżej się rozmyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to forum,mozna jawnie.

Dawaj tutaj,ale nie za duzo,bo za tydzien zamkna wszystkie sklepy 8)

 

Jawnie chyba nie moge, bo oferta byla skierowana do mnie. Nie mam wiedzy, czy nie zdradzilbym tajemnicy handlowej albo naruszyl prawa publikacji, ale pokazac ceny, ktore otrzymalem bliskim znajomym - mysle, ze bez problemu. :D

 

Wiem tylko, ze KEDA-Model wysyla sample towaru. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawnie chyba nie moge, bo oferta byla skierowana do mnie.

 

Moze linkna strone np.producenta.Nie chce czytac Twojej oferty,tylko zapoznac sie z ich (chinczykow) cenami.CZYLI LINKI DO ICH STRON

No to juz mozna-zapewniam.

A do pisania na pm-to mam awersje brrrrrrrrrr,

wszak mozna to podac wprost,tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po rozmowie mejlowej ze Stośkiem, w dniu dzisiejszym odesłałem pakiet do NASTIK'a.

Co będzie się dalej działo? To już czas pokaże, oczywiście będę o wszystkim informował.

 

 

Fajnie by tak było z chin sobie ściągnąć, tylko że u nich minimalne zamówienie to 1000 sztuk ;-) Może jakiś zakup grupowy? :rotfl:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj minimalnym zamowieniom.

 

Pierwsze zamowienie skladasz jako "sample order".

Nie tlumacz sie im z niczego. Po prostu zamawiaj.

 

Ja juz kilka firma mam zablokowanych, dlatego, ze juz sample zamawialem.

Duze firmy nie zgodza sie na zamowienia do Polski bo zwykle maja swoich przedstawicieli.

 

Jednak bedac w Chinach widzialem w fabryce jak pakuja baterie i ladowarki typu Esky w najrozniejsze obudowy i opakowania i sla do tych niby producentow.

 

Prawda jest taka, ze Esky nigdy pewnie nic sam nie wyprodukowal. Jest tylko znana marka i tyle.

 

Zakup grupowy to nie taka prosta sprawa. Juz to przerabialem, ale tylko w gronie najblizszych znajomych. Moim zdaniem lepiej jednak szukac pojedynczo. Przynajmniej nie kwalifikujesz sie na clo. Tym bardziej jesli sprzet nie bedzie popakowany w pudelka i wszedzie bedzie stalo "SAMPLE WITHOUT COMMERCIAL VALUE".

 

Jedynyproblem moze byc z lipolami. Przesylka lotnicza albo kurierska nie zawsze wchodzi w gre, bo w samolocie podobno mozna przewozic do 25g litu w skladzie baterii.

Raz mialem szczescie - w torbie jakies 4-5kg pakietow. Ale wtedy nie wiedzialem o tej regulacji. Nikt na granicy o nic nie pytal.

 

Jesli bedziesz szukal dostawcow - www.alibaba.com

Pisz w wyszukiwarce co Ci przyjdzie do glowy w kwestii RC itp.

Zawsze cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
[...]oczywiście będę o wszystkim informował.

No to informuję ;-) Kilka dni temu odebrałem pakiet. Miałem do wyboru o mniejszej lub większej pojemności, gdyż ten który odesłałem nie był dostepny. Wybrałem o większej - waga mi nie zawadza.

Tak oto stałem się... posiadaczem pakietu DualSky 2S 1800mAh 25C/50C. Mam nadzieję że tym razem szczęśliwym. Do 3 razy sztuka! Jak teraz mi DualSky nawali, to przeklnę pakiety tej firmy na wieki!!!

 

Póki co pakiet doładowałem, napięcia na ogniwach ładnie się trzymają. Niedługo pierwsze próby bojowe. Dam znać co z nich wyszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.