Skocz do zawartości

Problem z aparaturą Turnigy 9x


Nebeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, związany z turnigy 9x, a mianowicie gdy podłącze regulator do odbiornika od turnigy do kanału 3, ster wysokości do 2, lotki do 1 a kierunek do 4 tak jak to normalnie robie, następnie włączam aparaturę podłączam pakiet li-pol i nad wszystkim mam kontrole tylko nie nad silnikiem, cały czas pika i nie da się go kontrolować.

 

Gdy podłącze wszystko tak samo ale do starego obornika FM włączę aparaturę FM i podłącze pakiet li-pol wszystko jest ok o wszystko działa nie wiem o co chodzi :/ .

 

Więc może mi pomożecie co zrobić aby wszystko było ok w Turnigy 9x ??

 

Silnik: Mig 480

Regulator: 25A Turnigy do szczotkowych

Pakiet: Turnigy, 1500mah 3s 20-30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło:/ Dodam że w tym odbiorniku aby gaz mieć normalnie w mode 2 (gaz po lewej) regiel muszę podpiąć pod kanał 2 (próbował w turnigy ale gaz w tedy mam na drążku wysokości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co jest nie tak: podpinam regulator pod kanał "3" i nie wiem dlaczego ale obroty silnika mam w tedy na sterze wysokości tak jakby ustawione było mode 1 a mam ustawione mode 2 chyba że źle to robie, robię to tak:

 

MENU - SYSTEM SETTING - STICK SET - MODE2 (klikam klawisz menu wyskakuje komunikat: THRO REVERSE i klikam klawisz menu.

Dobrze to robię ?? Pytam bo nie zmienia mi się na mode 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam..ja mam też pewne pytanie czy aby zbindowac aparaturę Turnigy z odbiornikiem muszę miec oddzielne zasilanie do odbiornika?Czy mogę wykorzystac swój regulator od bety 1400 podłączając baterię do regla i potem wtyczkę z regla do odbiornika?Pytam bo nie mam jeszcze pakietu do Turnigy z odpowiednia wtyczką żeby podłączyc od razu pakiet do zasilenia odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy mam jakoś sprawdzic tą aparaturę rozkręcac itp za nim zacznę latac?Bo ostatnio wiele razy czytałem o zimnych lutach problemach z zasięgiem itp...aparaturkę bedę miał pewnie jutro więc wolę popytac :mrgreen: Nie ukrywam że trochę mam stracha że jakiś bubel mi przyślą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj w końcu udało mi się chwilę pobawic Turnigy 9x.. :rotfl: pierwsze co zauważyłem to że nie mogę zmienic mode...a dokładnie to na wyświetlaczu cały czas jest Mode 1 mimo tego ze w system->stick set zmieniłem na Mode 2 nie wiem czemu tak jest...druga sprawa to czy u Was też tak jest że w zakładce Display jak ruszacie drążkami to nie ma maksymalnego wychyłu suwaka tylko tak na 80%?Czy jak mam podłączone serwa lotek kabelkiem Y do kanału 1 to czy mogę jakoś zmiksowac kanał żeby zrobic klapy?No i jeszcze sprawa pikania..kiedy napięcie baterii spada poniżej 9 V to aparaturka pika da radę to jakoś wyłączyc czy ten typ tak ma? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmienić Mode wchodzisz następująco

 

System Setting

Stick set

MODE2

Klikasz Menu i Exit.

 

Druga sprawa, nie wiem w jakim jesteś Trybie

Ale zmien tryb na glider.

System Setting

Type Sale

Glid

oraz Exit (exitem akceptujesz zawsze poprawki)

(ps. Gdy zrobisz zmiene Modelu, punkt pierwszy, czyli zmiana mode, zrób jeszcze raz)

 

Po zmienieniu tego co na górze napisałem

Wchodzisz w :

Func Setting

E. Pioing i tam dajesz wszystko na 120%

Gdy juz wszystko będziesz miał

Możesz ustawić D/r Expo

Czyli zakladka ^

i ustawiasz sobie ile chcesz miec wychylenia :)

 

Na kablu "Y" nie dasz rady zmienić, po prostu musisz ustawić w aparaturze mixery. Podpiąć dwa serwa pod osobny kanał i zmixować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobiłem tak jak mowisz...System Setting

Stick set

MODE2

Klikasz Menu i Exit.

w ustawieniach jest glid mode 2 ale po wyjsciu z menu do głównego ekranu dalej jest mode 1 mimo że jak ponownie wchodzę w ustawienia to niby jest ok bo mode 2 kwestia tylko ekranu głównego :roll:Rozumiem że jak wchodzę w dispaly to mimo tego że pokazuje że drążek jest wychylony nie do końca to w rzeczywistości jest na 100% tak czy nie?A jak z tym pikaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam podłączone serwa lotek kabelkiem Y do kanału 1 to czy mogę jakoś zmiksowac kanał żeby zrobic klapy?

Niestety tak się nie uda, oba serwa muszą być na oddzielnych kanałach i zmiksowane ze sobą.

Nie pamiętam jak to jest nazwane w Turnigy, ale zazwyczaj jest to Flaperon (od Flaps - klapy i Ailerons - lotki).

 

No i jeszcze sprawa pikania..kiedy napięcie baterii spada poniżej 9 V to aparaturka pika da radę to jakoś wyłączyc czy ten typ tak ma? :wink:

Ten typ tak ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wyświetlaczu głównym nie jest wyświetlany tryb mode (1,2,3,4 - przypisanie drążków do kanałów) tylko nr MODE-lu (od 1 do 8 ) oraz jego nazwa. Chinole zastosowali sobie skrót od nazwy model.

 

W trybie DISPLAY wychylenia drążków są pokazywane na ok. 80% ponieważ domyślnie max wychylenie w obie strony ustawione jest na 100%. Można ustawić 120%, do tego dołóż zakres trymerów i już będziesz miał wypełnione paseczki w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawic klapolotki w Turnigy 9x..próbowałem tak jak kolega z forum podawał...wszystko poustawiałem i nic..pierwszy problem pewnie dlatego że mam lotki wpięte kabelkiem Y do kanału 1 czyli pewnie muszę podłaczyc je oddzielnie np kanał 1 i 6 ale jak to zmiksowac?No i co potem włączyc żeby te klapolotki działały.. :( Grzebałem sam ale jakoś mi nie idzie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem pewnie dlatego że mam lotki wpięte kabelkiem Y do kanału 1 czyli pewnie muszę podłaczyc je oddzielnie np kanał 1 i 6

:roll: W sumie to tak, jak gdybyś chciał w samochodzie dodawać gazu i hamować tym, samym pedałem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.