Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze silnika.


miksell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc w doborze silnika do URSUSA od Marka R.

 

Parametry modelu:

- rozpiętość 2.2m

- masa do lotu ok 2.3kg

- powierzchnia skrzydeł 52,8 dm

- obciążenie 1dm to ok 43,56g

 

Dysponuję regulatorem na 40A i lipolami 3s.

Silnik jaki miałem dzisiaj zamontowany, który nie poradził sobie z modelem to SILNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobór prądu ok 30A śmigło 10x6. Problem był w tym, że model ledwo poleciał. Jak się już rozpędził był strasznie szybki. na 8 rzutów 1 udało mi się polecieć. Ciągle jakby brakowało mu mocy do uzyskania odpowiedzniej prędkości. W sumie by leciec model ten musi się znacznie rozpędzić, co jest trudne przy starcie z ręki (2.2 metra rozpiętości z ręki jest ciężko puścić ;-)) a pasa startowego akurat nie miałem o odpowiedniej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok przekłada się na prędkość modelu, ale pochłania to moc, która normalnie utrzymuje go w powietrzu.

Model ma sporą rozpiętość i nie zbyt duże obciążenie płata. potrzebujesz większego ciągu, nie prędkości. Duże śmigło i niewielki skok - tego potrzebujesz.

 

Podwozie zawsze można podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok przekłada się na prędkość modelu, ale pochłania to moc, która normalnie utrzymuje go w powietrzu.

Model ma sporą rozpiętość i nie zbyt duże obciążenie płata. potrzebujesz większego ciągu, nie prędkości. Duże śmigło i niewielki skok - tego potrzebujesz.

 

Podwozie zawsze można podnieść.

Podwozia nie podniosę, bo mam zbliżone do szybowcowego. Z drugiej strony podwozie które utrzyma 2.3 kg musi ważyć ok 200g. NIe chce już dokładać masy do modelu ;-)

 

Które z poniższych będzie w moim wypadku najlepsze:

śmigło 1

śmigło 2

śmigło 3

śmigło 4

śmigło 5

śmigło 6

 

Spróbuj np. 11x5, 11x3.8 lub nawet 12x4 lub 12x5. Jest też takie APC 12.25x3.75

Patrzę na takie śmigłą to to są slow flayery. Można zakłądać takie śmigło do takiego modelu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.