Skocz do zawartości

Easy Fly R-Plane Scrollera


scroller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć wątek na temat mojego najnowszego nabytku - szybowca Easy Fly 330 ;) Z racji tego, że to mój pierwszy szybowiec w życiu (już nie mogę się doczekać pierwszego lotu), wybaczcie jeśli będę zadawał "tendencyjne" pytania i odkrywał Amerykę ;)

 

Model kupiłem w sklepie ModeleMax szybowiec R-Plane Easy Fly w wersji ARF. Brakuje tylko lipola i odbiornika.

 

Mam problem z dobraniem lipola. Nie wiem jakie napięcie - 2S, czy 3S i jaką pojemność dobrać. Niestety w instrukcji na temat parametrów regulatora ani lipola nic nie ma, a sprzedawca nie był w stanie mi pomóc.

 

W związku z tym pierwsze pytanie: Czy ktoś orientuje się jak sprawdzić parametry pracy regulatora (regulator nie jest opisany - nie ma żadnej naklejki z parametrami), ewentualnie czy ma taki szybowiec i może mi podpowiedzieć w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pakietu: Kupiłem Turnigy 1300mAh 3S 20C. Pięknie się mieści w środeczku i bez problemu uruchomiła mi się cała elektronika.

 

Dziękuję Wam za porady - bardzo się przydały ;)

 

Co do samego szybowca: Wczoraj odbył się pierwszy lot dziewiczy :D Muszę przyznać, że frajda niesamowita, a i dumny jestem z siebie, bo udało mi się samemu poskładać szybowiec oraz poprawnie ustawić parametry w nadajniku. Jedyne co musiałem skorygować to rewers na sterze kierunku. Ale to jeszcze na ziemi.

 

Potem pierwsze wypuszczenie z ręki. Uuuu! Puls to chyba ze 120 miałem i ręce mi się trzęsły, ale wszystko poszło gładko. Silnik na 75% i w górę! W zasadzie nawet nie musiałem trymować, bo ustawienia "na oko" okazały się jak najbardziej prawidłowe ;)

 

Lądowanie gładko i przyjemnie, a najbardziej się go obawiałem. Szkoda tylko, że mam na razie jeden pakiet. Muszę szybko dokupić jeszcze ze dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czekamy na jakiś film z oblotów tego modelu ;)

 

(przynajmniej ja:P )

Dziś, jak pogoda dopisze, poproszę kogoś o filmowanie ;) Mam ten klopot, że przeważnie latam sam ;) Muszę sobie przykręcić kamerę do czapki ;)

 

 

Po wczorajszym lataniu przy sporym wiaterku odkręciły mi się wszystkie śruby od mocowania silnika. Przykręciłem je ponownie dodając trochę kleju. Mam nadzieję, że będzie trzymać ;)

 

Mam problem z mocowaniem od jednego skrzydła. Wchodziło dosyć ciasno w gniazdo, a po lataniu okazało się, że nie mogę go zdemontować. Musiałem użyć sporej siły w wyniku czego w gnieździe kadłuba pozostał trzpień, który powinien pozostać w rurce usztywniającej skrzydło. Udało mi się go wybić śrubokrętem, ale nie wiem jak go z powrotem zamocować w skrzydle - jest luz.

 

Co poradzicie?

 

 

A tu film z mojego trzeciego lotu ;) Bez zoomu, bo nagrywane z telefonu :D

 

http-~~-//youtu.be/9IYVoShZBzY?hd=1

 

Koledzy z klubu podpowiedzieli mi wiele cennych rzeczy na temat modyfikacji szybowca. Dostałem też porady dotyczące sterowania szybowcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.