Skocz do zawartości

Problem z symulatorem MX12s


kret88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu kupiłem na allegro kabel usb do podłaczenia aparatury do komputera, aby poćwiczyć trochę latanie. Komputer wszystko ładnie wykrywa instaluje sterowniki i było by wszystko OK jak by działały mi wszystkie kanały. Niestety dziłają tylko trzy (lotki, wysokość i kierunek), a zależało by mi na tym aby dziłała jeszcze przepustnica.

W czym może być problem? Czy muszę pobrać jakieś dodatkowe sterowniki? Czy może wina jest w kablu (kabel zakończony jest jackem 3,5mm mono, a może musi byc stereo)?

Przeczytałem na forum, że ktoś podłącza aparature za pomocą kabla obustronnie zakończonym jackem 3,5mm do wyjścia słuchawkowego lecz w żaden sposób nie moge wpaść na to co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu kupiłem na allegro kabel usb do podłaczenia aparatury do komputera, aby poćwiczyć trochę latanie. Komputer wszystko ładnie wykrywa instaluje sterowniki i było by wszystko OK jak by działały mi wszystkie kanały. Niestety dziłają tylko trzy (lotki, wysokość i kierunek), a zależało by mi na tym aby dziłała jeszcze przepustnica.

W czym może być problem? Czy muszę pobrać jakieś dodatkowe sterowniki? Czy może wina jest w kablu (kabel zakończony jest jackem 3,5mm mono, a może musi byc stereo)?

Przeczytałem na forum, że ktoś podłącza aparature za pomocą kabla obustronnie zakończonym jackem 3,5mm do wyjścia słuchawkowego lecz w żaden sposób nie moge wpaść na to co dalej?

A przypisałeś ( włączyłeś ) kanały tak w MX12 jak i w symulatorze ?? ( jaki symulator ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wszystko się zgadza. Symulator FMS 2.0 beta 7

 

Już poradziłem sobie z tym problemem. Musiałem zainstalować PPJoy i PCM a w aparaturze przestawić na modulacje SPCM. Całość jest spięta kablem jack-jack.

Teraz problem jest tego typu, że w FMSie nie wiem jak wybrać poprawne użądzenie tzn. jak wybieram z paska opcje "sterowanie", a następnie wciskam "pozostałe" to otwiera mi się okienko z różnymi kontrolerami lecz żaden z nich nie pasuje. Ale jeżeli wezmą i odworzę "zasoby" to jest joystick 1 (który działa poprawnie) i joystick 2 (który nic nie robi).

 

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał moją wypowiedź.

 

Już wszystko dziła, wystarczyło skalibrować w FMSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.