Skocz do zawartości

Drugi lot dwupłata Regal Bipe i dziwny dźwięk


gwizdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu skończyłem sklejać depronowego akrobata, na którym mam zamiar nauczyć się trochę akrobacji (plany na rcgroups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=787585).

 

Trochę o wyposażeniu, które zamontowałem

Emax GT 2218/09 KV1100

4xHXT900

ESC eflite 30A

LiPo 1800mAh 11.1V

Śmigło APC 10x4,7SF

Waga do lotu: koło 730g

 

Ponieważ nigdy wcześniej nie latałem z lotkami, szukałem samolotu, który potrafi powoli latać i jest stabilny. Muszę przyznać, że ten model w pełni spełnia te założenia. Lata się nim bardzo przyjemnie.

Poniżej filmik z mojego drugiego lotu tym modelem i zarazem drugiego w życiu z lotkami (wcześniej tylko SK i SW), wobec czego widać liczne byki w pilotażu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=y_3h692MSSg&feature=channel_video_title

 

Chciałem jeszcze zapytać o dziwny dźwięk (takie 'pipnięcia') chyba z silnika, które momentami słychać na filmie 0:07s-0:14s i 1:40s-1:46s. Występują tylko przy pewnych obrotach silnika. Czy to krzywa ośka albo coś z łożyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych pipnięć nie słyszę. Słyszalny jest typowy dla silników bezszczotkowcyh nazwijmy to "pisk"

Co do samego modelu fajnie to to lata, ale dla mnie mógł by być ciut szybszy ;P Można by pomyśleć o śmigle z większym skokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie tego tak nie słychać. Przypomina to pisk trymerów cyfrowych. Nie miałem tego ani w silniku z Radiana ani w Emaxie CF, które użytkowałem wcześniej.

Silnik się nie grzeje więc staram się tym nie przejmować bo model fajnie lata i jak opanuję go bardziej, to wrzucę jakiś ambitniejszy filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, ja jeszcze latać nie umiem. Polecam obejrzenie innego filmu z oblotu dostępnego przez link na rcgroups.com, który podałem w pierwszym poście

(filmik trzeba pobrać bo zablokowali go na youtube - jest zaraz pod okienkiem z youtube w pierwszym poście na rcgroups)

 

Model jest w oryginalnych wymiarach - rozpiętość 92cm. Wprowadzałem minimalne zmiany w mocowaniu silnika i usztywnieniu SK, SW (chyba niekonieczne).

Silnik jest taki jak pisałem Emax GT 2218/09 KV1100. Można dać trochę cięższy albo większy pakiet bo musiałem delikatnie dociążyć przód (albo pokleić lżej ogon :) ).

Na pakiecie 3S 1800mAh przy bardziej agresywnym lataniu niż na filmie, czas lotu wynosi ok 14min. Szacuje, że totalne dziczenie to ok 11min, a leniuchowanie 17min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik super fajny. Bardzo przewidywalne lata.

Ja kiedyś zrobiłem podobny z planów (3d foamy) ale kiepsko reagował na lotki (zamiast skręcać obracał się dookoła osi).

Co do silnika to jeśli w twoim regulatorze można zmienić coś takiego jak "kąt wyprzedzenia" albo "timing" to poeksperymentuj z tym.

Takie piski są charakterystyczne jeśli regulator gubi synchronizację ( nie wie w jakiej pozycji jest silnik ).

 

Udanych lotów.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.