Skocz do zawartości

Lama. Problem w locie


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest złe wyważenie wirnika. Dlaczego? Powodów może być wiele. Weź Lamę w rękę i zobacz jak wygląda z boku wirujące śmigło. Można wtedy zobaczyć najmniejsze nawet nierówności. Przy patrzeniu na wirujący wirnik z boku - lepiej mieć na mordce maskę ochronną do szlifowania, lub chociaż okulary ochronne. Licho nie śpi, a fragmenty rozpędzonego wirnika mają sporą siłę rażenia.

 

Przed tym dokładnie obejrzyj całą mechanikę. Snapy, łączenia, tarczę sterującą (lubi się rozdzielać), flybar, stan łożysk i ich mocowanie, mocowanie zębatek do wałów, kondycję łopat. Najmniejsze pęknięcie czy szczerba - dyskwalifikuje łopaty.

Szczególnie oryginalne są strasznie kruche.

Polecam łopaty Xtreme elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja miałem lame i zawsze jak zaczynała mi sie trzęść okazywało sie ,że są wyrobione zębatki napędzające wirnik. Po wymianie było ok. Poprostu przeskakiwała zębatka o kilka zębów i wirniki miały inna prędkość .Proponuje tutaj szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki maly problem podczas lotu lama leci dobrze ale strasznie sie częsie, co może być przyczyną. Nie było żadnego crasha i wcześniej było ok.

Moim zdaniem może się też trząść przez złe ustawienie żyroskopu, jednym z pokręteł regulowało się trzęsienie-latanie ogona na boki. Poczytaj w instrukcji. Wiem, że u mnie jak wibrował ogon góra-dół właśnie taka regulacja pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za błąd, już poprawiłem. Jutro sprawdzę tarczę, flybara. Śmigłą zmieniłem, bo fakt były wyszczerbione trochę. Zębatki są ok, bo sprawdzam zawsze przed lotem. Dzięki za uwagi i odpowiedzi. Miłej niedzieli. Napiszę jutro czy sytuacja się zmieniła.

 

 

 

 

 

Edit:18.05.2011. Łopaty zmieniłem, wyprostowałem trochę flybara i lata cudnie. Dzięki wszystkim. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.