Skocz do zawartości

zwykly quad remzibiego


remzibi

Rekomendowane odpowiedzi

No więc pytanie brzmiało

Mam pytanie, czy taki quad można zrobić/obsługiwać/latać ze zwykła aparaturą(bez komputera) .?

Odpowiedź powinna brzmieć: można. Tu nie trzeba dysponować żadnymi mikserami. Wystarczy najprostsza aparatura.

Natomiast oznakowanie modelu quadrocoptera ułatwia w orientowaniu się w położeniu modelu w przestrzeni i nie ma tutaj żadnego znaczenia aparatura jaką używamy do sterowania quadrocoptera czy to za 100-200zł czy 2-3 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi, ale trzeba orientować się co do pozycji modelu, co jest trudne w przypadku quada (przynajmniej dla mnie), no nie?

Nie rozumiesz bo tak odpisałeś w poprzednim poście, jakby aparatura miała jakies znaczenie w kwestii odróżniania modelu w locie.

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM, ODPISUJ LOGICZNIE.

 

@GiulioN - generalnie robi się tak, że w układzie lotu + przednia belka ma inny kolor (czerwony, biały?), w układzie lotu X dwie przednie. Lepszym rozwiązaniem jest naklejenie linijek z diodami pod ramiona, co znacznie ułatwia orientację przód-tył. Jeżeli np. umieścisz dwie białe linijki na X-ie z przodu, to nawet przy dużej odległości widzisz, które to ramiona.

 

Czasem też widziałem rozwiązania w X-ie typu lewe-czerwone, prawe=zielone, przód=białe (zółte).

 

Przykłady:

http://vimeo.com/31145397

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.