Skocz do zawartości

Phoenix 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj opinie poniżej, ktoś napisał że silnik zawarty w zestawie wystarcza w zupełności i nie ma potrzeby go wymieniać. Ja bym poczekał najpierw i zobaczył jak to będzie działać.

Do silnika który jest w zestawie zalecają 1500mAh 3S, więc może zdecyduj się taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czytałem na rcgroups, że sporo osób wymienia stockowy silnik i regulator, bo szybko lecą. Bardzo dobre opinie zebrał ten silnik: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2106. Sam rozważam zakup Phoenixa i brałbym do niego właśnie ten silnik + regulator Turnigy jakieś 40A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stockowy silnik w Phoenix'ie radzi sobie bardzo dobrze. Pobór prądu ze stockowym śmigłem wynosi (o ile dobrze pamiętam) ok 22A. Jedyną rzecz, którą bym wymienił to regulator, ewentualnie zastosował dodatkowo na zasilanie U-Bec ..... Tak na wszelki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Phoenix był w wersji KIT... Jeśli chodzi o popychacze i inne zawiasy to jest OK. Proponuję jednak odciąć ster kierunku i wysokości i wkleić np. nylonowe zawiasy. Oryginalnie całe tylne usterzenie pracuje na ścieniowanym EPO. Zdaje to jako taki egzamin ale do momentu mocniejszego przyziemienia. Taką samą operację z wklejeniem zawiasów można zrobić na klapach, lotki w oryginale mają powklejane zawiasy.

Składałem też 2 RTF'y dla znajomych... Zero problemów z silnikiem, serwami itp. Jednak dla "spokojności: wymieniłem w tych egzemplarzach stockowe regulatory na inne 30A. Zero problemów....

Tutaj filmy z lotów Phoenixa na stockowym wypasie ( oprócz aparatury i odbiornika)

Przy okazji Wojtek uczył Wojtka pilotażu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik narobił mi jeszcze większej ochoty na Phoenixa (tylko niech ktoś poprawi "instruktoży" w opisie filmu). Serce co prawda woła Minimoa, ale rozum podpowiada, że jednak Phoenix. Dziękuję za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie o ten szybowiec, nie pomyślałem o tym wcześniej. Jak wygląda kwestia demontażu do transportu? Ile czasu zajmuje demontaż skrzydła, czy nie jest zbyt upierdliwy i czy ciągłe składanie/rozkładanie nie grozi osłabieniem konstrukcji? Na swoje pole wzlotów dojeżdżam autem i niestety szybowiec 2m raczej nie zmieści się w nim w całości, więc to dla mnie dosyć istotna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia demontażu do transportu?

Skrzydła dzielą się na dwie połówki..... Można również odkręcić cały ogon...

 

Ile czasu zajmuje demontaż skrzydła[/

Tyle co odkręcenie 4 śrubek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Złożyłem już zamówienie w zeszłym tygodniu, bo zostało 6 sztuk na stanie i bałem się, że jak już wpadnie na BK to trzeba będzie czekać z pół roku aż się pojawi, ale widzę, ze stany już są uzupełnione. Po lekturze licznych postów na temat tego szybowca na RC groups wierzę, że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarła już do mnie paczuszka z HK i w związku z tym mam dwa pytania.

 

- Czy można Phoenixa bezpiecznie malować lakierami typu Motip? Wiem że topią depron i styro, ale gdzieś obiło mi się o uszy że do EPP się nadają, nie wiem jak zareaguje EPO z którego zrobione są skrzydła (czym to się w ogóle różni od EPP poza nazwą?) i jak zareaguje tworzywo kadłuba.

 

- Czy oryginalny łącznik skrzydeł (węglowa rurka) daje radę, czy trzeba to wzmacniać na dzień dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam chciałem się dowiedzieć jaki silnik polecacie do tego modelu? Z tego co wyczytałem to polecany jest silnik KD ale który będzie najlepszy?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=201

Regulator będę kupował Turnigy 40A plush, jeszcze jakieś serwa by się przydały co polecicie z HK bo właśnie tam będę zamawiał wszystkie podzespoły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.