Skocz do zawartości

Heli na Samolot , możliwe ?


Acerek

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupiłem (chciałem wrócić do RC , bo swój sprzęt rok temu sprzedałem) heli , podobny do lamy v4 , jednak, po kilku kraksach , zapewne coś się rozregulowało , a we własnym zakresie mimo starań , nie mogę tego wyregulować , i tu moje pytanie , czy jest to możliwe , np.na Zefirka (ulubiony model) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem (chciałem wrócić do RC , bo swój sprzęt rok temu sprzedałem) heli , podobny do lamy v4 , jednak, po kilku kraksach , zapewne coś się rozregulowało , a we własnym zakresie mimo starań , nie mogę tego wyregulować , i tu moje pytanie , czy jest to możliwe , np.na Zefirka (ulubiony model) :)

Tak możliwe.

Zamieszczasz ogłoszenie "[Z] zamienię Lamę na Zefirka lub inny samolot" i czekasz na oferty.

:wink: Ale nie jest uczciwie dawać komuś popsuty helik, w zamian za dobry model.

 

Zaś wyregulowanie helika jest możliwe. :)

 

W każdym razie tak wynika z tych wypocin.

Jak widzisz, nasz trudny język potrafi namieszać. Wiemy, o co ci chodzi, ale napisz to wyraźnie i tak, by każdy zrozumiał. Przecież masz na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh , przepraszam , nieprecyzyjnie się wyraziłem , pisałem na szybko , wróciłem z boiska :)

 

Chodzi mi o to , czy z części tego Heli , da się zrobić Samolot , 2 serwa są , silnik jest , tylko czy ten moduł 4 in 1 będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są konstrukcje na silniki szczotkowe. Poza tym, od 1962 roku do dziś, wykorzystywano szczotki jako silniki napędowe. 3F to pieśń ostatnich lat. I jak na razie nadal szczotki wygrywają ceną (pomijając przegrywanie na wszystkich innych frontach).

Nie ma się zatem co tu śmiać z takiego typu napędu. Jest to jak najbardziej pełnoprawna alternatywa dla silników BL, jeżeli pierwsze skrzypce gra zasobność portfela.

 

Wracając jednak do tematu, w Lamie siedzą DWA silniki, współpracujące ze sobą i dające łącznie ok. 320g ciągu. Ale... przy zastosowaniu dość dużych wirników i to z przekładnią.

Po założeniu typowego śmigła, ciąg pojedynczej szczotki będzie bardzo mały. Model będzie więc musiałby być bardzo lekki. A to oznacza stosowanie drogich materiałów i mikroelektroniki (też drogiej).

 

W praktyce, z Lamy nadaje się do samolotów jedynie aparatura nadawcza i ładowarka, pod pewnym rygorami - pakiet i może serwa. Choć te ostatnie wymagają wymiany orczyków w przypadku V4. Całą resztę trzeba niestety dokupić:

- odbiornik, serwa, regulator, silnik.

Może do tego dojść pakiet, o ile "lamowski" będzie za mało wydajny (maks 8A w najlepszej kondycji - realnie góra 6A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty to na innym portalu . elektroda czy cos :mrgreen: poszukaj kogos kto ci sciagnie z hc osprzet np turnigy czy cos i za małe pieniądze polecisz . eksperymenty mogą cie zniechecic do modelarstwa rc . A zabawa jest zaje.... fajna . podus starych , skubnij babcie i bedzie git . a to co masz to opchaj to juz na cos bedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.