Skocz do zawartości

Która Futaba da radę to zrobić?


Filonxxxl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie posiadam 9C i ogólnie jestem dość przywiązany do Futaby, stąd tytułowe pytanie...

 

Chodzi mi o coś takiego:

- 1 serwo powoli otwiera klapy

- 2 serwo pod koniec ruchu pierwszego powoli otwiera pokrywy podwozia

- 3 serwo pod koniec ruchu drugiego powoli otwiera podwozie

Najlepiej gdyby taką sekwencję do lądowania dało się aktywować przełącznikiem a dalej niechby nadajnik sam sobie poradził.

 

Wiem, że opóźnienie ruchu serw to standard w Multiplex'ach, ale czy one dadzą radę uruchamiać serw po kolei?

Tak czy tak jednak wolałbym Futabę. Jest taka, która da sobie z tym radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje to zamodelowac w 12FG dzisiaj.

No i jak? Się da się czy się nie da się ;)

Właśnie ten model Futaby najbardziej mnie interesuje, potrzeb przerastających ten nadajnik nie mam a cena jest jeszcze w miarę logiczna...

 

T8 odpada, bo już kilka razy borykałem sie jak tu się upchnąć na 8 kanałach... Poza tym nie ma moich ulubionych bocznych "kiwaczków", którymi zwykłem obsługiwać niektóre funkcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi mi o coś takiego:

- 1 serwo powoli otwiera klapy

- 2 serwo pod koniec ruchu pierwszego powoli otwiera pokrywy podwozia

- 3 serwo pod koniec ruchu drugiego powoli otwiera podwozie

Najlepiej gdyby taką sekwencję do lądowania dało się aktywować przełącznikiem a dalej niechby nadajnik sam sobie poradził.

Jest taka, która da sobie z tym radę?

Tak jak pisza koledzy bez problemu można to zrobić w FX-30 i całą procedurę uruchomisz jednym przełącznikiem :D Zobacz tu strony 78-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T8 ma 12 kanałów + 2 virtualne :wink:

o jakie boczne Kiwaki chodzi ( slidery pod spodem? ) jeżeli tak to ma

No rzeczywiście, zasugerowałem sie nazwą. O co chodzi, ile z nich jest proporcjonalna? Wszystkie? Bo widzę, że TH umieszcza ją w kategorii 8-kanałowej...

 

A slidery (ja tam mówię kiwaczki ;) ) rzeczywiście są, tylko trochę ukryte, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 kanałów proporcjonalnych ale najwyraźniej przez S-bus-a lub z odbiornikiem 6014. Mam to radio. W zamyśle było 8 kanałów propo. ale po zmianie softu na 3.0 jest 12 +2. A brzydkie to to że hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.