Skocz do zawartości

Hitec Aurora 9 na 35mhz


tomnow95

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba jest matką wynalazków. Mam fajny modelik do zabrania ze sobą na wycieczki i polatania koło nogi. Niestety wystąpił pewien problem. Aurora oraz tor video ma na 2,4. Wideo jest dobre na 2,4 bo małe i mobilne(odbio 2,4 mam w goglach wideo:P)

Padło więc na tor rc. 35mhz fajne bo małe odbio są,a do Funtica jest potrzebne. Niestety musiałem wozić ze sobą swoją starą apke Optica 6 bo moduł 35 nie wchodzi do aurorki. Myśląc i szukając rozwiązania mój wzrok padł na stojącą na półce aparaturę na 35mhz z lamy:D

Czym prędzej ją rozebrałem i z radością stwierdziłem,że moduł nadawczy można bardzo łatwo wyciągnąć i nie jest on jakiś wielkich rozmiarów. Wystarczyło wypiąć wtyczkę, wylutować gniazdo i antenę. Kolejność pinów była sygnalizowana przez kolory kabli dochodzących do modułu. Wlutowałem się zamiast gniazda i wypuściłem kabel od serwa. Nadaje się on pięknie do wpięcia do Aurory.

Moduł nie jest może najwyższej jakości ale na tym linku video i tak sporo nie wyciągnę.

Również może to być dobre rozwiązanie dla osób szukających małych odbio do aurory, którym nie jest potrzebna telemetria w konkretnie danym modeliku, np deprony,rakietoplany czy inne małe wynalazki:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

https://picasaweb.google.com/102005280441209051058/Aurora35mhz?authkey=Gv1sRgCKiGrP2e7Ia3aw#5611804039325180722

Dołączona grafika

Mam nadzieję,że komuś się to przyda:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Bardzo ciekawe i proste rozwiązanie.

Ja przerabiałem moduł Hiteca z Optica czy Eckipsa HPF-Mi 35 MHz by współpracował z Aurorą. Opisałem wszystko w temacie: Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku na stronie 6 i 8. Przeróbka polegała na przełożeniu gniazda w inne miejsce i dołożeniu układu dopasowującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.