Skocz do zawartości

MX-12 na 2.4GHz FRSky


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po prawie roku wracam do latania, trochę się na zmieniało i trzeba iść z duchem czasu ale do rzeczy :) . Mam w planach przerobienie mojego MX-12 na 2.4. Czytam tu i tam i myślę że najrozsądniej będzie wziąć moduł samodzielnego montażu FRSky. Pierwsze pytanie-z telemetrią czy bez?, próbowałem to ogarnąć ale dalej nie wiem do końca jak to się je- Czy aby odczytać te „informacje” z telemetrii muszę mieć dodatkowe sprzęty jakieś wyświetlacze?, ściągam te dane na pc? czy działa to w inny sposób? Słyszałem też że dźwiękami i mruganiem moduł informuje nas o kończącym się zasięgu-ta opcja jest z telemetrią czy także w modułach bez?

 

Zastanawiam się także który wziąć odbiornik?. Do małych depronów wezmę pewnie V8R4, ale który z dostępnych: http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=402&curPage=1&v=&sortlist=&LiPoConfig= wziąć do większych modeli? Wszystkie są kompatybilne z tymi modułami?

 

No i kwestie techniczne.

Rozkręciłem aparaturę coby się rozejrzeć jak to upchnąć i bardzo mało miejsca tam zastałem.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z początku myślałem żeby zostawić sobie 35mhz i dołożyć 2.4 tylko czy jest sens? Trzeba by kombinować z przełączaniem między modułami i nawet antenę ciężko będzie drugą gdzieś tam wcisnąć. Chyba zdecyduje się na same 2.4. Może ktoś robił już takie przeróbki i poradzi co i gdzie podłączyć?, zastanawiam się czy ta płytka na samym środku nie jest samym modułem 35mhz i czy można by ją zdemontować a na to miejsce wpasował by się ładnie moduł?

 

Myślę że na razie zapytałem o wszystko co mnie zastanawia z góry dzięki za pomoc :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modułu z telemetrią musi być specjalny odbiornik także z telemetrią, czy jest to naprawdę tak przydatna rzecz żeby się w to bawić? co dokładnie mi to daje? :)

Do tej płytki na środku dochodzą tylko trzy przewody, dwa białe i czerwony widoczne pod oznaczeniem cn88 . Czy to do nich się trzeba przyłączać? który do którego w module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorki że post pod postem ale muszę podbić :wink:

 

Dotarł moduł, powie ktoś gdzie go wlutować do mx-12? zakładając że rezygnuję całkiem z 35 i moduł 35 wyleci.

Wydaje mi się że na złączce oznaczonej CN88 będziesz miał komplet potrzebnych linii: zasilanie, masę i PPM. Musisz pomierzyć albo zapytać kogoś z MXem po przeróbce która linia jest czym. Masę i zasilanie łatwo znajdziesz multimetrem, ostatni będzie PPM. Podłącz to zgodnie z instrukcją FRSKY i ciesz się fajnym systemem :)

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem moduł bez telemetrii odbiornik ten co w linku wyżej i ten mini V8R4 jak dotrą to zobaczymy co to warte. W międzyczasie będę oczekiwał aż Krzysiek powie co i jak z wlutowaniem go do mx-12

EDIT.

 

Na forum hobbykinga znalazłem odpowiedz co do przewodów okazało się że skrajne sa prądowe, a jeden czerwony więc wiadomo co i gdzie ;)

 

Nadajnik przerobiony odbiorniki zbindowane trzeba będzie teraz porobić próby zasięgu a potem do Fox'a :D .

 

Jedyny problem był z dokręceniem anteny którą osadziłem głęboko i okazało się że kręci się na tym obrotowym gwincie, naciąłem więc od tyłu i mam szczelinę na dociągnięcie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.