Skocz do zawartości

Nieuport IV


TKC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wreszcie, zgodnie z obietnicą, udało mi się nakręcić filmik z lotu modelu.

Lot był jaki był, ale lądowanie to było... paskudne i twarde :x

 

Nie wiem czemu, przy podchodzeniu do lądowania tym modelem, zwala mi się on na prawe skrzydło - tym razem było to samo. Mimo, że usilnie próbowałem kontrować - nic to nie dało. Lądować miałem na asfaltowej alejce więc to było ciekawie/nie ciekawie -zależy kto co lubi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oiVLXVEyrtw

 

Suma sumarum, spadło z osi jedno kółko i trochę porysowała się końcówka skrzydła...

 

Jaki pilot, takie przyziemienie... :|.

 

Model poleciał jeszcze raz, tym razem bez kółka. Start odbył się z ręki a lądowanie w trawie :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fajnie lata, widać że jest zwrotny. Zakręty lotkami czy kierunkiem?

Jeśli chodzi o przepadnięcie przy lądowaniu to po lotach rwd-5 powinieneś być do tego przygotowany :rotfl: W moim rwd to była codzinność przy lądowaniu, zbyt mała prędkość i kret...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręty lotkami czy kierunkiem?

"Lotki" podpierane kierunkiem i wysokością.

 

Jeśli chodzi o przepadnięcie przy lądowaniu to po lotach rwd-5 powinieneś być do tego przygotowany :rotfl: W moim rwd to była codzinność przy lądowaniu, zbyt mała prędkość i kret...

Jakoś nie zauważyłem tego "fenomenu" w moim RWD-5 :). Może faktycznie za wcześnie zaciągam wysokość :idea: - ale temu wszystkiemu winna jest płoza, która przy nalocie wygląda jak róg szarżującego nosorożca i straszy mnie, że na coś się nadzieję :rotfl: ... (kiepskiej baletnicy ... itd ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.