Jump to content

kołpak do EGP


Chriss
 Share

Recommended Posts

Witam, kupuję niedługo moto-szybowiec EGP i mam pytanie. Posiadam do niego całe wyposażenie i posiadam silnik RAY 3530/14 link: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4754 i dobrałem do niego kołpak do składanych śmigieł : http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=2258 mam pytanie, czy on będzie pasował do łopatek które by można zamontować do EGP. A właśnie jaki wymiar łopatek do EGP powinien być optymalny, i czy by do tych opcjonalnych on pasował??

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Niby tak, ale wolałbym, żeby było chłodzenie silnika no i po drugie pasuję pod kolor silnika, a po 3 z przodu, gdyby był czerwony kołpak, to jakoś dla mnie ładniej by to było.

Link to comment
Share on other sites

Kołpak weź ten http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_192&products_id=4169

śmigła przykładowo http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_69_323&products_id=3510

 

Kołpak pomaluj na czerwono jeśli chcesz i będzie ładnie , silnik i tak jest niewidoczny. Co do grzania silnika, to się nie obawiaj ja latam w FPV ( 1400 gram) i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Ten kołpak Pelikana naprawdę sobie odpuść - też jak kompletowałem EG Pro to wzbudził mój zachwyt i nabyłem go drogą kupna ( tylko ja mam na oś 5mm )

I dopiero wtedy natknąłem się w internecie na listę EG Pro ubitych ze względu na ten kołpak - odlatują od nich te piękne czerwone przednie kołpaczki co kończy się często urwaniem śmigła, skrzywieniem osi a w efekcie końcowym zniszczeniem przedniej części kadłuba.

Ja wybrałem oryginalny kołpak z tworzywa a jak będzie mi się grzał silnik to kupię pełny kołpak z aluminium ( ten srebrny turbo ) z dziurą.

 

Śmigła dobiera się do silnika, tak samo jak kołpak - pamiętaj o średnicy ośki i rozstawie łopat śmigła.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.