Skocz do zawartości

Piper J-3 CUB montaz silnika


rkajor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pieknie,

Wlasnie zaczalem montaz Piperka z E-flite - mam pewien moze bahy ale jednak problem. Mianowicie nie wiem jak rozwiazac moocowanie silnika do wregi, (na zdjeciu ponizej) silnik przykrecony do wregi standardowo za pomoca krzyzaka, z oska przygotowana pod piaste samozaciskowa, problem jednak polega na tym ze brakuje mi "dlugosci" osi po nalozeniu oslony silnika i piasta chowa sie pod nia co uniemozliwia zamontowanie smigla. Jak myslicie co mozna by poradzic w takiej sytuacji ?

Jedna z opcji jest podlozenie dystansow pod krzyzak - mozna ?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można pomiędzy krzyżak a wręgę wstawić odpowiedniej długości aluminiowe tulejki. U mnie zdaje to egzamin.

U mnie brakuje ok 10 mm myslisz ze mozna az tyle odsunac silnik od wregi ? Nie beda sie "wrzynac" te tulejki w sklejke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy piszą!!!:) Można jeszcze kupić aluminiową rurkę i poprzycinać ją na odp długość, nałożyć na śruby i dokręcić silnik do tego jakże prostego łoża. Myśle że będziesz wiedział o co chodzi?, czyli: wręgaI--rurka--Isilnik

Każdy pomysł będzie dobry, bez obaw można odsunąć silnik od wręgi. Też jestem w trakcie składania Pipera tylko że w spalince, witaj w grupie miłośników tego górnopłata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ostatnio coraz wiecej tych modeli robią w wersjach elektrycznych, tutaj masz link do piperka w skali 1/4 z silnikiem elektrycznym na tulejkach dystansowych:

 

http://www.rcuniverse.com/magazine/reviews/758/QscaleCub_Motor7.jpg

 

tutaj jest caly artukul z budowy:

 

http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=758

 

znajomy niedawno zrobil pipera w tej samej skali tylko z innej firmy tez jako elektryk, i tak samo rozwiązał sprawę mocowania silnika jak na tych fotkach - zdaje to egzamin, ale jednak nic nie zastąpi dźwięku spalinki :D

 

A swoją drogą to ja wczoraj oblatałem tą wersję z powyzszych linków (the world models) również w skali 1/4 z silnikiem dle32, cos pięknego..... a mysle ze mocy jest na tyle ze jakis 3-4 kilo szybowiec by poszedl na hol spokojnie...... Pozdrawiam milosników tych samolotów :-) - Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za sugestie, takie cos wykomblinowalem :)

 

Dołączona grafika

 

Jak myslicie moze byc ? Troche krotkie sruby nie siedza na calej dlugosci gwintu w nakretce klowej w wredze ale to gwint 6-32 i nie mam dluzszych srub na podmiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie moze byc ? Troche krotkie sruby nie siedza na calej dlugosci gwintu w nakretce klowej w wredze ale to gwint 6-32 i nie mam dluzszych srub na podmiane

Śruby przyklejone na Loctite lub co najmniej na CA bo od wibracji drzewo się kurczy a śrubki wykręcają ...

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.