Skocz do zawartości

Turnigy 9x - kalibracja drążków.


vowthyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W mojej T9x w menu display wskaźniki wychyleń osi nie dochodzą do końca skali (zatrzymują się gdzieś w okolicy 85-90% "okienka"). Postanowiłem skalibrować aparaturę według instrukcji podanej przez Rafita: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=282991&highlight=#282991

 

Przechodzę wszystkie kroki zgodnie z tą instrukcją, każdą zmianę aparatura potwierdza popiskiwaniem i wszystko wygląda dobrze aż do ostatniego, szóstego punktu. Po naciśnięciu, lub przytrzymaniu przycisku exit nic się nie dzieje. Aparatura nie piszczy, nie wychodzi z menu, żadnej widocznej reakcji. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zakresy wychyleń są po staremu. W czym może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Yo,

W moim Turnigy też wskaźniki nie dochodzą do końca a mimo to nie ma problemów z silnikiem.

 

Po kalibracji spróbuj nacisnąć przycisk EXIT 2 razy w szybkim tempie-u mnie to działa. Lecz gdy naciskam raz przycisk EXIT to nie ma żadnej reakcji.

 

ps.

Po naciśnięciu przycisku Exit powinno automatycznie przenieść Cię do podstawowego pulpitu aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W mojej T9x w menu display wskaźniki wychyleń osi nie dochodzą do końca skali (zatrzymują się gdzieś w okolicy 85-90% "okienka"). Postanowiłem skalibrować aparaturę według instrukcji podanej przez Rafita: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=282991&highlight=#282991

 

Przechodzę wszystkie kroki zgodnie z tą instrukcją, każdą zmianę aparatura potwierdza popiskiwaniem i wszystko wygląda dobrze aż do ostatniego, szóstego punktu. Po naciśnięciu, lub przytrzymaniu przycisku exit nic się nie dzieje. Aparatura nie piszczy, nie wychodzi z menu, żadnej widocznej reakcji. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zakresy wychyleń są po staremu. W czym może leżeć problem?

Podepnę się do pytania. U mnie z winy Chińczyka prawy drążek był lekko odchylony w prawo, ponieważ ten co składał nie trafił bolczykiem w otwór. Naprawiłem to, drążek jest ustawiony centralnie, tyle że wskaźnik wychylenia lotek jest przesunięty jakieś 20% w lewo. Również próbowałem wykonać kalibrację ale po naciśnięciu EXIT nic się nie dzieje i nadal jest krzywo. Co robimy nieprawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Działeczki nacisnąłem EXIT szybko dwukrotnie i faktycznie pojawiło się główne menu aparatury, ale nie zauważyłem żadnych zmian po kalibracji. Chyba że to normalne, że w menu DISPLAY te paseczki nie dochodzą do końca przy krańcowych wychyleniach drążków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie po kalibracji zmiany w Display nastąpiły.

W mojej aparaturze paski nie dochodzą do końca i jest wszystko ok(przy wychyleniach 100%). Lecz jeżeli mam wychylenia 120% i nie ma żadnych trymerów ustawionych to paski są całe zapełnione,do końca.

 

Pamiętaj aby przy kalibracji gaz był nie na samym dole zakresu lecz w jego połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.