Skocz do zawartości

Elektronika do RWD-5 by Skazoo


Marcin_12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam model z lotkami (Delta) i miałem model bez lotek(toto-1) .Z tego co ja zauważyłem model bez lotek jest o wiele stabilniejszy ale za to z lotkami się lepiej steruje.Przynajmniej takie są moje odczucia :wink:

 

Pozdrawiam Damian

Nie wiem czy porównywanie dosc szybkiej i nerwowej delty bez prodilu do spokojnego górnopłata jest dobrym pomyslem. A co do tematu i modelu, dorób mu lotki, bedzie ci sie lepiej latalo, a nic to nie zmieni w kwestii stabilnosci tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stabilność będzie miało to czy model ma lotki czy nie, a dokładniej chodzi o wznios, który przy wersji bez lotek jest, a z lotkami go nie ma.

Model bez wzniosu po pochyleniu na skrzydło będzie leciał pochylony do tej pory, dopóki nie skontrujesz tego lotkami, w wersji bez lotek, model po wychyleniu SK ze względu na to że ma wznios skrzydeł pochyli się na jedna stronę, ale po powrocie SK do neutrum model sam wyrówna lot.

 

No i sama technika skrętu jest trochę inna. Przy modelu z lotkami model pochylamy lotkami wracamy do neutrum, model będzie pochylony cały czas, mogą być potrzebne ew. lekkie kontry. po pochyleniu zaciągamy delikatnie wysokość, ew, jeśli model ma i lotki i SK, to to używamy także SK w tym samym kierunku co kierunek lotu, aby model nie robił w zakręcie wyślizgu, ale też na za dużo tego SK, bo model będzie robił ześlizg.

W modelu tylko ze sterem kierunku zakręty robimy trochę inaczej. Model pochylamy przez wychylenie SK i zakręcamy używając wysokości, ale SK musimy trzymać wychylone, bo wznios powoduje to, ze po puszeniu drążków model sam wyrówna lot do prostoliniowego.

 

Ja osobiście uważam, że model tylko z Sk i wzniosem jest lepszy na początek, ponieważ od samego początku używany steru kierunku, przez co potem jest nam łatwiej latać akrobację, czy po prostu wykonywać poprawne zakręty używając wszystkich osi na aparaturze. Jeśli nauczymy się latać tylko lotkami i wysokością, to potem będzie nam trudno przyzwyczaić się do używania SK, i będziemy musieli cały czas o tym myśleć, a powinniśmy robić to odruchowo.

 

Aha, torreto, nie porównuj delty do totka, bo to tak samo jakby porównywać psa i kota, który lepszy, w końcu i to i to zwierze. Te dwa modele są zupełnie inne i pod względem budowy i latania

 

To takie moje skromne zdanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znam użytkownika który sprzedaje całe zestawy Turnigy 9x czyli nadajnik, odbiornik, smycz, podświetlenie, pakiet zasilający i wiem że na pewno w cenie 400zł się z tym całym zestawem zmieścisz..można też kupować w HK i tam wyjdzie jeszcze o wiele taniej ale to trzeba czekać długo na paczkę..bo Turnigy zazwyczaj jest na BK.Jak chcesz do niego kontakt to pisz PW lub na gg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.