Skocz do zawartości

HiTec Aurora 9 vs Spectrum DX7


luki_rasc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie, co lepsze? Aurora ma dużo droższe odbiorniki, ale jest dużo nowszą aparaturą. Spectrum kosztuje koło 1000 i można jakieś tanie zamienniki wrzucić jako odpbiorniki, ale czy nie warto wydać ciut więcej? Spectrum jest dosyć popularne więc dobre, Hitec raczej nowy, ale czy dobry i sprawdzony? Pojawiają się już jakieś tańsze odbiorniki do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Aurorze ustawianie czegokolwiek jest bajecznie proste. Nie rozumiem jak można uczyć się na pamięć kombinacji klawiszy do wywołania jakiejś funkcji i szukać ukrytych funkcji poprzez włączanie radia z magiczną kombinacją.

 

Telemetria wbrew pozorom się przydaje. Wcale nie trzeba gapić się na wyświetlacz i rozwalać model przez to - są alarmy. Nigdy nie rozwalisz modelu przez nie naładowany pakiet. Temperaturę na głowicy sprawdzam po krótkim wylądowaniu i lecę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to z tą Aurorą 9 jest? Sporo czytałem o problemach z tymi nadajnikami - pierwszy z nich trudno nazwać problemem - chodzi o wysoką latencję tego nadajnika i niższą niż w przypadku innych nadajników rozdzielczość (1024) i nie sądzę, żebym kiedykolwiek odczuł różnicę czy miało by to dla mnie stanowić problem, tym bardziej, że modele akrobacyjne samolotów i śmigłowców nie leżą w sferze moich zainteresowań (są nudne ;] ). Drugi problem jest już poważniejszy - w sumie lepiej zilustruje go filmik:

 

 

Czy zauważyliście ten problem w swoich nadajnikach? A może była to jedynie jakaś wadliwa seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem opóźnienia niektórzy wojują za pomocą testu reakcji na stronie - masz wcisnąć przycisk myszy gdy zmieni się kolor czy coś takiego. Mało kto schodzi tam poniżej 200ms.

 

Ja osobiście nie zauważam żadnych opóźnień i podejrzewam, że w ślepej próbie (aby nikt nie widział marki) większość osób też nie widziałoby różnicy.

 

Do martwego zakresu są już rozwiązania - kalibracja. Ja osobiście nie miałem tego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki, tak myślałem, że kwestia opóźnień to jedynie woda na młyn fanboyów i innych aparaturowych onanistów...

 

Zamówiłem właśnie Aurorę 9 z Optimą 7, do tego Optima 6 Lite i HPP-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła... jaka ona śliczna ;)

 

Tyle, że spodziewałem się, czegoś dużo większego i cięższego od mojej obecnej 4-kanałowej chińszczyzny... a tu zaskoczenie - ani większa, ani cięższa... ale w sumie chyba to dobrze (nie będę musiał walizki zmieniać).

 

Wrażenie też robią odbiorniki... fotki w internecie zasugerowały mi coś znacznie większego... Tymczasem Optima 6 Lite ma wielkość skuwki od długopisu, a Optima 7 nie jest wiele od niej większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.