Skocz do zawartości

Słaby pakiet...


Paweł09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wink: Mam problem z takim pakietem http://www.abc-rc.pl/p/81/699/akumulator-11-1v-850mah-25c-50c-top-win-tw-00102a---hity-cenowe-gwarancja-najlepszej-ceny.html . Zakupiłem go parę miesięcy temu i od tamtej pory aż do dziś leżał nie używany. Podłączyłem go do ładowarki (ładowanie z balanserem, prąd 0,3A). Pakiet był prawie pełny, jedynie trochę się doładował. Po podpięciu go do modelu (regulator 18-20A z Hobbyking, silnik emax C2288) przez 2 sekundy działał normalnie a potem mocno osłabł... Więc odłączam i podłączam od nowa do samolotu i ta sama historia :( Dla porównania podłączyłem pakiet Flightmax 20C 11.1v 2200mah i było o niebo lepiej... Wszystko działało jak należy, a moc była znacznie większa. Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Z góry dziękuję za pomoc :wink: Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem go parę miesięcy temu i od tamtej pory aż do dziś leżał nie używany. Podłączyłem go do ładowarki. Pakiet był prawie pełny, jedynie trochę się doładował.

Są dwie możliwości.

1. Nigdy nie był sprawny.

2. Został zamęczony przechowywaniem w stanie naładowanym. Pakiety LiPo powinny być przechowywane w stanie naładowania około 50% (~3,85 V/ogniwo), w chłodnym i suchym miejscu.

 

BTW porównywanie wydajności pakietów 2200 i 850 to dyskusyjna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny scenariusz ;)

Pakiet zamiast opisanych 20C ma 15 albo nawet mniej. Jego wydajność prądowa jest ok 12-18A. Jeżeli podłączasz go do regulatora 18-20A to możliwym jest, że tylko przez około 10-15s jest w stanie oddać tyle prądu. Regulator odcina i skutek jest jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , każda z odpowiedzi jest dobra, pozostaje rozładować go do bezpiecznej granicy 3,3v na cele i ponownie naładować i powtórzyć jeszcze raz...

Możliwe, że wówczas powróci do dawnej świetności. Ja bym jeszcze sprawdził napięcie na celach podczas rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.