Skocz do zawartości

Hitec optic 6 + moduł 2,4 ghz + futaba fx 18


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

A więc stało się , zakupiłem moduł 2,4 ghz (DIY) i chciałbym zaimplementować go do posiadanych przeze mnie aparatur - Optic 6 oraz Futaba FX 18 . Chciałbym prosić kolegów o info gdzie znaleść odpowiedni kabelek sygnału PPM oraz porady na co zwrócić uwagę podczas przeszczepiania :))) Chciałbym móc używać istniejących modułów FM - więc pewnie wchodzi w rachubę stosowanie przełącznika trybu , a sam moduł 2,4 ghz podłączać za pomocą wtyczki i gniazda do jednej lub drugiej aparatury . Poniżej fotki Optica - jeżeli będzie to niezbędne ,dołącze również dla FXa

Pozdrawiam

Piotrf568797413040394m.jpg[/img]

bcd8737a4d291116m.jpg

772be9954d5554f6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pomocy kolegów zebrałem się w sobie i przeczytałem cały internet dwa razy ... ;)

Oczywiscie w końcu znalazłem odpowiedź dotyczacą Optica - sprawa okazała się być banalnie prosta . Kilkadziesiąt minut później byłem dumnym posiadaczem zmodernizowanego Hiteca :)) Podpowiem mniej zdesperowanym że nalezy wpiąć się wprzewody biały czerwony i czarny widoczne na zdjęciu pierwszym w poście powyżej ...

Dziś był oblot ustrojstwa - działa bez zastrzeżen w obu systemach . Moduł mocowany prowizorycznie - docelowo ma być mocowany na rzep a wtyczka zastąpiona jakąś inną , bardziej estetyczną ...

Pozostaje kwestia Futaby - zdaje się że znów przeczytam cały internet ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

7d21a8dc9cd1183cm.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , lecz chciałem zachować równolegle moduł 35mhz oraz możliwość adaptacji do Futaby FX Z drugiej strony , dziś wiem , warto jednak kupić moduł o którym wspominasz chociażby dla stabilnego pudełka i wyprowadzonych przełącznikach trybu i parowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zadziało się - Futaba też rozszyfrowana :)) Kilka godzin spędzonych w necie oraz kilknaście minut z lutownicą w ręce i mamy świetnie działajacy duet . Ponownie podpowiadam

amatorom przeszczepów i posiadaczom Futaby .

Zdjęcia obiaśniają wszystko co niezbedne...

ad679e67b6bb3744m.jpg[/img]

1edcfde0034cb62fm.jpg[/img]

Pozdrawiam

Pe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.