Skocz do zawartości

Aparatura zostawiona na noc


sebamor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zdarzyło mi się zostawić aparaturę na noc włączoną. Aparatura to Turnigy 9x. Rano około 7 coś zaczęło mi pikać. Okazało się, że jest to sygnalizator niskiego naięcia w nadajniku i dopiero wtedy się zorientowałem o całej tej sytaucji. Natychmiast odłączyłem pakiet i podłączyłem go do ładowania. Podałem w ładowarce 3s a ona mi podała 2s, ale mimo to kontynuowałem. Zaraz po rozpoczęciu brocesu ładowania z balanserem sprawdziłem napięcie na celach i okazało się, że jest na pierwszej 3,20 na drugiej 3,35 a na trzeciej 3,19. Moje pytanie brzmi: Czy nic się nie stanie z pakietem. Pakiet ten: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo minimalne napiępięcie lipo to 3V na celę, 2.8V mają niektóre pakiety, powinno być napisane na pakiecie.

Bezpieczne rozładowanie, dla każdego, bez :konsekwencji" jest bodajże do 3.2V .

 

Aparatura pika, gdy pakiet jest już prawie rozładowany, zawsze jest zapas, żeby spokojnie wylądować. :wink:

Według mnie nie ma problemu z pakietem, chyba że spuchł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale skoro ładowarka rozpoznała go jako 2s to musiało być mniej jak 2,8 na cele...

Nie koniecznie... Wiele tańszych ładowarek tak robi ale ładuje wszystkie dostępne cele. Nawet te z komputerem czasem głupieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.