Skocz do zawartości

Gięcie prostowanie styropianu


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Macie jakieś sprawdzone metody gięcia styropianu ?

Mam skręcony rdzeń, a właściwie już gotowy statecznik poziomy (rdzeń styro + krawędzie balsa + pokrycie folią solarfilm).

Potrzebuję go wygiąć (czyli wyprostować), bo jest skręcony.

Zniekształcił się podczas oklejania folią, może pokombinować z opalarką, albo żelazkiem :?

 

W każdym razie interesuje mnie też metoda gięcia samego styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowałem stateczniki w modelu z EPS nad parą... pomogło ale tylko częściowo (tj. po paru dniach wróciły do swojej pierwotnej pogiętej postaci - o dziwo w lataniu to nie przeszkadza, bo model lata jak po sznurku, ale wizualnie marnie się prezentuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie styropianu nie da się wygiąć na ciepło. Tym bardziej prostować jak dopytuje się hubert_tata. Jak dla mnie nierówno masz "skurczoną" folię i powstały nierówne naprężenia, stąd jak sądzę zwichrowanie. Jak dla mnie pozostaje kurczyć tak aby naprężenia się wyeliminowały lub folię ściągnąć i na nowo zaprasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem problem ze zwichrowanymi lotkami przez folię. Metodę mam następującą:

odginam element do pożądanego kształtu i w miejscu powstawania fal na folii naciągam je opalarką. Metoda wymaga trochę wprawy i cierpliwości ale się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.